Ukraińscy pogranicznicy na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Krakowcu-Korczowej zatrzymali w środę Francuza, który usiłował przewieźć na polską stronę granicy kilka sztuk broni palnej oraz marihuanę. – podał portal Zaxid.net powołując się na służbę prasową lokalnego oddziału Państwowej Służby Granicznej Ukrainy.

Trzydziestoletni obywatel Francji kierujący samochodem Renault zamierzał opuścić terytorium Ukrainy przez przejście graniczne w Krakowcu-Korczowej. Ukraińscy strażnicy graniczni zdecydowali o przeszukaniu jego pojazdu kierując się informacją operacyjną otrzymaną od Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

W odnalezieniu arsenału ukrytego w samochodzie funkcjonariuszom pomógł pies służbowy. Pod deską rozdzielczą pojazdu odkryto trzy pistolety Makarowa z pustymi magazynkami oraz magazynek do kałasznikowa. Sam karabin był schowany pod tapicerką drzwi.

Z kolei inny pies, szkolony do wykrywania narkotyków, wywęszył u Francuza zwitek z marihuaną. Przemytnik próbował go przewieźć w kieszeni spodni.

Jak podaje Zaxid.net, na przejściu wciąż trwają czynności śledcze.

Przypomnijmy, że w lipcu ub. roku ukraińscy pogranicznicy na tym samym przejściu granicznym zatrzymali  obywatela Rumunii, który próbował przemycić na Ukrainę prawie 8 kilogramów substancji do produkcji ecstasy. Była to rekordowa partia psychotropowych tabletek wykryta w przeciągu dwóch ostatnich lat.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Nietrzeźwy usiłował sforsować polsko-ukraińskie przejście graniczne w Krakowcu [+FOTO]

Kresy.pl / Zaxid.net
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz