Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RNBO) Ołeksij Daniłow twierdzi, że jego kraj zaczyna przejmować inicjatywę w wojnie rosyjsko-ukraińskiej.

We wpisie zamieszczonym na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Ołeksin Daniłow porównał atak Rosji na Ukrainę do próby niemieckiego Blitzkriegu: “błyskawiczne przejście zmechanizowanych kolumn pancernych w głąb terytorium, zniszczenie infrastruktury krytycznej, blokada dużych miast (Odessa, Dniepr, Mikołajów, Chersoń, Melitopol, Charków, Sumy, Czernihów) niszczenie łańcuchów logistycznych, z wykorzystaniem DRG [grup dywersyjnmo-zwiadowczych – red.] do tworzenia sytuacji paniki i chaosu oraz prowadzenie operacji specjalnych w celu zniszczenia przywództwa państwa”. Jako główny cel Rosji określił zdobycie Kijowa i zainstalowanie w nim marionetkowego rządu.

“Do tej pory żaden z celów planu orków nie został osiągnięty” – stwierdził sekretarz RNBO. Wskazał, że Rosjanie “zostali odparci na wszystkich kierunkach”, ale trwają ciężkie walki.

Daniłow wskazał, że obecnie jednym z “krytycznych problemów” rosyjskiego dowództwa stała się “konieczność ukrycia realnych strat wojsk inwazyjnych, które stale rosną i które stają się coraz trudniejsze do ukrycia”. Wezwał do podjęcia wysiłków w celu informowania ludności Rosji, w szczególności rodzin rosyjskich żołnierzy, o rosyjskich stratach wojennych.

“Naszym celem jest wstrząśnięcie wrogiem na jego terytorium, podniesienie poziomu nastrojów protestacyjnych wewnątrz Federacji Rosyjskiej odnośnie potrzeby natychmiastowego zakończenia wojny” – podkreślił.

Zdaniem Daniłowa ukraińskiemu dowództwu “udało się rozpocząć proces przechwytywania inicjatywy wojskowej”, a każdy kolejny dzień będzie zbliżał Ukrainę do “ostatecznego zwycięstwa”.

CZYTAJ TAKŻE: Ekspert podsumował obecną sytuację na froncie wojny ukraińsko-rosyjskiej. “Kluczowe będą najbliższe 4 doby”

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply