Ambasada Ukrainy w Polsce potępiła polskich narodowców

Ambasada Ukrainy potępiła członków Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego, protestujących w poniedziałek pod jej gmachem.

Trzy główne organizacje narodowe zorganizowały dziś manifestację pod ambasadą Ukrainy w Warszawie protestując przeciwko narastaniu antypolskich tendencji w tym państwie. W czasie manifestacji narodowcy spalili portrety ideologa i przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery oraz Romana Szuchewycza, dowódcy UPA od 1943 roku.

Na manifestację bardzo szybko zareagowali sami ukraińscy dyplomaci wydając oświadczenie, opublikowane na stronie placówki dyplomatycznej na portalu Facebook. „Ambasada Ukrainy w Rzeczpospolitej Polskiej potępia manifestację polskich organizacji nacjonalistycznych” – napisano w nim. Według ukraińskiego ambasadora „świadomie czy nieświadomie, ale swoimi działaniami i wypowiedziami rozpalali nietolerancję, działając w interesie Kremla, w polityce którego nie ma miejsca dla istnienia ani wolnej Ukrainy, ani wolnej Polski i demokratycznej Europy”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W tym samym oświadczeniu ukraińska ambasada pochwaliła kontrmanifestantów z organizacji „Obywatele RP”, którzy w opinii dyplomaty „przyszli pod ambasadę by stworzyć przeciwwagę dla nacjonalistycznej retoryki, wyrazić solidarność z Ukrainą”. Ambasada oficjalnie podziękowała im za „stanie na straży ukraińsko-polskiego braterstwa i strategicznego partnerstwa”.

facebook.com/AmbasadaUkrainywPolsce/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. ProPatria
    ProPatria :

    Patrioci swoim wystąpieniem starli szydercze uśmieszki z banderowskich facyjat (twarzą tego nie nazwę). Ta zbrodnicza nacja powinna mieć zakaz przekraczania granic naszego kraju za ogrom mordów i krzywd, których dokonała, jednakże na skutek nieudolności polskojęzycznych panoszy się po Polsce w ilości ponad 3 miliony. Ponadto członkowie organizacji „obywatele rp” to pospolici zdrajcy, którzy powinni zostać pozbawieni polskiego obywatelstwa i deportowani na umiłowane stepy.

  2. Avatar
    jwu :

    Jedno co trzeba przyznać stepowym ,to to ,że ich ambasada reaguje szybko ,w przeciwieństwie do pana Niebo.Któremu ,trzeba byłoby ostrzelać budynek ambasady z moździerzy (do całkowitego zniszczenia),by zaprotestował.A i to nie mamy gwarancji ,czy protest nie byłby skierowany pod adresem Moskwy?