Ambasada Ukrainy w Polsce potępiła polskich narodowców

Ambasada Ukrainy potępiła członków Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego, protestujących w poniedziałek pod jej gmachem.

Trzy główne organizacje narodowe zorganizowały dziś manifestację pod ambasadą Ukrainy w Warszawie protestując przeciwko narastaniu antypolskich tendencji w tym państwie. W czasie manifestacji narodowcy spalili portrety ideologa i przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery oraz Romana Szuchewycza, dowódcy UPA od 1943 roku.

Na manifestację bardzo szybko zareagowali sami ukraińscy dyplomaci wydając oświadczenie, opublikowane na stronie placówki dyplomatycznej na portalu Facebook. “Ambasada Ukrainy w Rzeczpospolitej Polskiej potępia manifestację polskich organizacji nacjonalistycznych” – napisano w nim. Według ukraińskiego ambasadora “świadomie czy nieświadomie, ale swoimi działaniami i wypowiedziami rozpalali nietolerancję, działając w interesie Kremla, w polityce którego nie ma miejsca dla istnienia ani wolnej Ukrainy, ani wolnej Polski i demokratycznej Europy”.

W tym samym oświadczeniu ukraińska ambasada pochwaliła kontrmanifestantów z organizacji “Obywatele RP”, którzy w opinii dyplomaty “przyszli pod ambasadę by stworzyć przeciwwagę dla nacjonalistycznej retoryki, wyrazić solidarność z Ukrainą”. Ambasada oficjalnie podziękowała im za “stanie na straży ukraińsko-polskiego braterstwa i strategicznego partnerstwa”.

facebook.com/AmbasadaUkrainywPolsce/kresy.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • Kojoto
   Kojoto :

   @MacGregor – celnie ujęte. Te zakłamane gnidy długo trenowały się w kłamstwach, w końcu banderowska i sowiecka mentalnosć mają sporo wspólnego. Kto tu wprowadza i roznieca nietolerancję?

 1. ProPatria
  ProPatria :

  Patrioci swoim wystąpieniem starli szydercze uśmieszki z banderowskich facyjat (twarzą tego nie nazwę). Ta zbrodnicza nacja powinna mieć zakaz przekraczania granic naszego kraju za ogrom mordów i krzywd, których dokonała, jednakże na skutek nieudolności polskojęzycznych panoszy się po Polsce w ilości ponad 3 miliony. Ponadto członkowie organizacji “obywatele rp” to pospolici zdrajcy, którzy powinni zostać pozbawieni polskiego obywatelstwa i deportowani na umiłowane stepy.

  • jwu
   jwu :

   @ProPatria Umiłowane stepy ? Chłopie ,ta banda sprzedajnych protestujących ,zawsze protestuje tam skąd ma zlecenie.Czyli jak wspomniałeś stepy,pustynia Bliskiego Wschodu,a wkrótce w obronie brytolskiego szpiona. Pikietując ambasadę Rosji.

 2. jwu
  jwu :

  Jedno co trzeba przyznać stepowym ,to to ,że ich ambasada reaguje szybko ,w przeciwieństwie do pana Niebo.Któremu ,trzeba byłoby ostrzelać budynek ambasady z moździerzy (do całkowitego zniszczenia),by zaprotestował.A i to nie mamy gwarancji ,czy protest nie byłby skierowany pod adresem Moskwy?