Ukraińskim dyplomatom nie spodobały się słowa Cyryla o „wojnie domowej” na Ukrainie.

Ambasada Ukrainy w Bułgarii jest oburzona wypowiedziami patriarchy Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego Cyryla w jednym z programów bułgarskiej telewizji publicznej. Jak wynika z komunikatu zamieszczonego na stronie ambasady, słowa Cyryla uznano za „antyukraińskie”.

Twierdzenia Patriarchy o „wojnie domowej” na Donbasie traktujemy jak aktyukraińską prowokację – stwierdziła ambasada. Ukraińcy dyplomaci powołują się przy tym na rezolucje ZO ONZ, w których nazwano Rosję „państwem-okupantem”.

W oświadczeniu napisano również, iż zdaniem ambasady „demokratyczna wspólnota międzynarodowa nie ma żadnych wątpliwości, że okupacja części Donbasu została zainicjowana i przeprowadzona wyłącznie przez Federację Rosyjską, która aktywnie podżega i wszelkimi sposobami wspiera bezprawne formacje terrorystyczne bojowników”. Rosji zarzucono także niewypełnianie porozumień mińskich.

Ambasada Ukrainy w Bułgarii wyraża żal w związku z tym, że bułgarska telewizja publiczna została wykorzystana przez kierownictwo RKP jako trybuna dla szerzenia otwarcie antyukraińskich oświadczeń zsynchronizowanych z oficjalnym stanowiskiem Kremla. – napisano w komentarzu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Wielki Zjazd Bułgarów w centrum Ukrainy

Kresy.pl / mfa.gov.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  jwu :

  Banderowscy „HIPOKRYCI”.Buhahahahahahahaaaa!!!!!! Na Ukrainie nie ma wojny domowej,tylko jest inwazja i okupacja dokonana przez Rosję.Podobnie jak na Wołyniu i Małopolsce wschodniej nie było ludobójstwa ,tylko wojna Polsko-ukraińska.Obłudne CHACHLE plemię.

  • Avatar
   jwu :

   @tagore A co zdziałaliby Albańczycy z Kosowa ,bez wsparcia NATO i USA ? W przypadku Donbasu ,to ruscy pomagają swoim rodakom,którzy Ukraińcami zostali w 1991 roku.Gdyby nie ich pomoc ,to Donbas pływałby we krwi jak Wołyń ,czy Małopolska wschodnia.A cofając się w czasie ,to Polska również pomagała powstańcom śląskim.