98% Ukraińców wierzy w zwycięstwo nad Rosją

Z ostatniego sondażu pracowni Rejtynh wynika, że wiara Ukraińców w zwycięstwo w wojnie z Rosją jest niezachwiana.

Jak podał w piątek portal Ukraińska Prawda, najnowszy sondaż pracowni Rejtynh dowodzi, że wiara Ukraińców w zwycięstwo nad Rosją jeszcze się umocniła.

W sondażu przeprowadzonym pod koniec czerwca br. aż 98% respondentów deklarowało, że wierzy, że Ukraina wygra wojnę z Rosją. 1% było przeciwnego zdania a 1% nie potrafiło odpowiedzieć na to pytanie. W kwietniu br. odpowiadając na takie samo pytanie 97% badanych deklarowało wiarę w zwycięstwo Ukrainy.

Na wysokie poparcie może także liczyć prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Zgodnie z sondażem jego działania popiera 91% badanych (59% zdecydowanie a 32% „raczej”). Zełenski ma powody do zaniepokojenia, ponieważ od kwietnia br. odsetek osób, które zdecydowanie popierają jego działania zmniejszył się o 15 pkt. procentowych. Przybyło przy tym 12 pkt. proc. tych, którzy „raczej” popierają jego działania.

Na pytanie „Jakie ustępstwa jesteś osobiście gotów pójść, aby zakończyć wojnę?” 40% ankietowanych odpowiedziało, że nie ma takich ustępstw. 29% uważało, że ​​Ukraina może ogłosić neutralność i zrezygnować z przystąpienia do NATO. 8% odpowiedziało, że język rosyjski można uznać za drugi język państwowy. 6% uważało, że ​​Ukraina może uznać separatystyczne republiki w Donbasie za niepodległe państwa w granicach z 24 lutego br., a 5% było gotowych uznać Krym za część Rosji.

CZYTAJ TAKŻE: Sondaż: Gwałtowny wzrost sympatii dla OUN-UPA i Bandery wśród Ukraińców
Kresy.pl / pravda.com.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz