Żyrinowski wypowiedział wojnę mikrobom [+VIDEO]

Przywódca Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimir Żyrinowski wystąpił w czwartek w rosyjskim parlamencie w białych rękawiczkach dla ochrony przed mikrobami. Wydaje się, że takie środki ostrożności wywołała u niego epidemia związana z koronawirusem z Chin.

Żyrinowski przemawiając z trybuny Dumy Państwowej przypominał sytuację na wycieczkowcu Diamond Princess, który odbywa kwarantannę w porcie w Jokohamie z powodu stwierdzenia infekcji koronawirusem wśród pasażerów i załogi. Jak twierdził, najwięcej mikrobów jest na poręczach schodów – 4 tysiące. „Każdego dnia – za poręcz, za poręcz… Naukowcy policzyli, że na naszych rękach jest ponad 30 tys. mikrobów. Od tego nikt nie zachoruje, ale one stopniowo wnikają w organizm osłabiając go” – przekonywał przewodniczący LDPR. Żyrinowski podkreślał, że nie należy do tego podchodzić z ironią. Poinformował też, że wszyscy deputowani jego partii będą nosić rękawiczki ochronne.

Żyrinowski zapowiedział, że poprosi sprzątaczki, by „przeszły się po wszystkich poręczach” oraz pobrały próbki zanieczyszczeń z pulpitów wszystkich deputowanych. „Zobaczymy, która frakcja ma najwięcej zarazków” – mówił. Jak przewidywał, najczystsze pulpity będzie miała jego frakcja, ponieważ zakazał swoim deputowanym podawania rąk na powitanie oraz nakazał noszenie rękawiczek.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, na początku lutego na Kremlu wprowadzono nową procedurę wobec osób, które mają styczność z Władimirem Putinem. Każdej takiej osobie mierzy się temperaturę ciała. Według mediów ma to związek z epidemią koronawirusa 2019-nCoV z Chin.

Kresy.pl / ria.ru / unian.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz