Przewodniczący Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimir Żyrinowski poradził prezydentowi Białorusi by wycofał swoją kandydaturę z bieżących wyborów.

Wybory prezydenckie zostały rozpisane na Białorusi na dzień 9 sierpnia, lecz już od wtorku trwa tam procedura głosowania przedterminowego. Okres przedwyborczy odznaczył się największą mobilizacją społeczną przeciwników urzędującego prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Władze odmówiły najpopularniejszym pretendentom do zmienienia go na stanowisku głowy państwa formalnej rejestracji jako kandydatów. Dwóch z nich trafiło do aresztu podobnie jak spora grupa ich zwolenników.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sytuację w sąsiednim państwie skomentował znany z radykalnych tez rosyjski polityk Władimir Żyrinowski. Lider LDPR obchodził w piątek 30-lecie swojej działalności politycznej. Zapytany o działania Łukaszenki, stwierdził – „władza to najstraszniejszy narkotyk i Łukaszenko nie może oderwać się”. Żyrinowski zwrócił się do prezydenta Białorusi – „Aleksandrze Grigoriewiczu oderwijcie się… i przeprowadźcie piękne wybory wycofując swoją kandydaturę z wyborów”.

Jednak Żyrinowski widział inny optymalny scenariusz dla sąsiedniego państwa – „powrót Białorusi do ojczystych brzegów według przykładu Krymu” – jak powiedział rosyjski polityk, którego zacytował portal Lenta.ru.

W czasie wtorkowego orędzie do narodu Łukaszenko stwierdził, że „Rosja była, jest i będzie naszym najbliższym sojusznikiem. Kto by nie był u władzy na Białorusi i w Rosji.”

lenta.ru/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz