Rosyjski samolot An-26, używany przez rosyjską armię w celach transportowych, rozbił się w Syrii. Według wstępnych informacji wszyscy pasażerowie i członkowie załogi zginęli.

Agencja informacyjna TASS przytacza komunikat rosyjskiego Ministerstwa Obrony – „6 marca rosyjski samolot transportowy Antonow-26 rozbił się w czasie lądowania, około 15 czasu moskiewiskiego, podchodząc do lądowania na lotnisku Chmejmim. Według wstępnych danych na pokładzie było 26 pasażerów i 6 członków załogi. Nikt nie przeżył”.

Ministerstwo poinformowało, że miejsce katastrofy jest już badane, ale sugerowało już, że za katastrofę odpowiada usterka techniczna. Powołano już komisję, która ma wyjaśnić przyczyny wypadku. „Samolot uderzył w ziemię gdy znajdował się około 500 metrów od pasu startowego” – można przeczytać w oficjalnym komunikacie. Ministerstwo zapewniło, że „według relacji z miejsca zdarzenia, do samolotu nie oddawano żadnych strzałów”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W Chmejmim w Syrii znajduje się główna rosyjska baza lotnicza. Siły Powietrzne są kluczowym rodzajem broni w rosyjskiej kampanii wsparcia dla syryjskich sił rządowych, rozpoczętej w 2015 roku.

tass.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz