Naczelnik ukraińskiego wywiadu wojskowego twierdzi, że już po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę prezydent Rosji Władimir Putin przeżył zamach.

O nieudanym zamachu na Putina powiedział w wywiadzie dla portalu Ukraińska Prawda naczelnik Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Kyryło Budanow. W poniedziałek portal ujawnił fragment wywiadu dotyczący domniemanego zamachu. Całość wywiadu zostanie opublikowana we wtorek.

“Na Putina były zamachy… Na niego był nawet zamach po linii, jak mówią, przedstawicieli Kaukazu, nie tak dawno. To niepubliczna informacja. Absolutnie nieudany zamach, ale on rzeczywiście miał miejsce… To było jakieś dwa miesiące temu” – powiedział szef ukraińskiego wywiadu wojskowego.

Budanow po raz drugi podkreślił, że zamach był nieudany. “Nie było żadnego rozgłosu na temat tego wydarzenia, ale ono miało miejsce” – powtarzał.

Przypomnijmy, że na początku maja br. Kyryło Budanow mówił w jednym z wywiadów, że Rosja przygotowuje się do ogłoszenia mobilizacji. Według niego mobilizację zamierzano ogłosić 9 maja, w Dniu Zwycięstwa. Nic takiego jednak się nie stało.

W listopadzie ub. roku Budanow mówił o rosyjskich planach zaatakowania Ukrainy “z kilku kierunków”. Jego zdaniem taki atak obejmowałby naloty powietrzne, ataki artyleryjskie i pancerne oraz ataki powietrznodesantowe na wschodzie, desanty morskie w Odessie i Mariupolu oraz „mniejsze wtargnięcie” przez Białoruś. Jako datę inwazji podawał “koniec stycznia albo początek lutego” 2022 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraiński wywiad: Putin ma problemy ze zdrowiem, w Moskwie zaczął się transfer władzy

Kresy.pl / pravda.com.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply