Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu stwierdził, że „Zachód” dąży do podporządkowania sobie Rosji, co ma być etapem dla zdobycia hegemonii na świecie.

Agencja informacyjna RIA Nowosti cytuje w środę wypowiedzi Szojgu jakie padły na w czasie otwarcia Forum „Armia 2019”. Inaugurujące forum wystąpienie rosyjskiego ministra obrony miało za temat „aktualne kwestie walki informacyjnej”. Szojgu nie miał wątpliwości, że zachodnie mocarstwa już prowadzą przeciwko jego państwu „wojnę informacyjną”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

„Podstawowy i główny cel tej wojny – dążenie do kontrolowania Rosji z oczywistym skutkiem kontrolowania świata” – mówił szef rosyjskiej armii. Jak ocenił „agresywne działania Zachodu” związane są z tym, że jego kraj odbudował już swoją mocarstwową pozycję z czasów ZSRR, z „narodzinami drugiego bieguna porządku światowego”. Tymczasem według Szojgu, państwa zachodnie przyzwyczaiły się do swojej dominującej roli od czasu zakończenia „zimnej wojny”.

Szojgu przyjmuje jednak prawdopodobnie występowanie także innych wielkich ośrodków mocarstwowych poza Rosją i Zachodem, bowiem wspominał również o „świecie wielobiegunowym”. Wyraził przy tym przekonanie, że hegemonia jednego ośrodka we współczesnym świecie nie jest już możliwa.

Czytaj także: Rosyjski minister obrony rozmawiał w Turcji o sytuacji w Syrii

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz