Rosyjski parlament chce zmiany zasad użycia broni jądrowej

Izba wyższa rosyjskiego parlamentu złożyła wniosek do Rady Bezpieczeństwa by określone zostały nowe zasady użycia przez Rosję broni jądrowej.

Rekomendację opracowali członkowie Komitetu Obrony i Bezpieczeństwa izby wyższej rosyjskiego parlamentu – Rady Federacji wraz z urzędnikami Ministerstwa Obrony, Sztabu Generalnego Sił Zbrojny oraz samej Rady Bezpieczeństwa. Wniosek zakłada konieczność konkretnego określenia przez ten ostatni organ warunków użycia broni jądrowej, w przypadku ataku na Rosję z wykorzystaniem broni hipersonicznej i „innych rodzajów nie-jądrowej broni strategicznej” – jak pisze agencja informacyjna RIA Nowosti.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Deputowani Rady Federacji i urzędnicy uzasadniają swój wniosek tym, że w ostatnim okresie zwiększyło się ryzyko rozwiązywania konfliktów światowych, regionalnych i lokalnych z użyciem siły zbrojnej, wystąpienia wojny na dużą skalę, w tym użycia broni masowego rażenia. W dodatku poszczególne państwa rozwijają nowe rodzaje broni.

Tymczasem według autorów wniosku do Rady Bezpieczeństwa część rosyjskich ustaw dotyczących kwestii bezpieczeństwa i obrony nosi „deklaratywny”, mało konkretny charakter. Według deputowanych zapisy różnych ustaw są w niektórych aspektach sprzeczne. Dlatego chcą jaśniejszego określenia pełnomocnictw, obowiązków i odpowiedzialności poszczególnych organów państwa w zakresie obrony.

Czytaj także: Rosja przetestowała tzw. pocisk hipersoniczny systemu „Kinżał” [+VIDEO]

ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz