Obwód moskiewski, otaczający rosyjską stolicę, ma obok Moskwy najwyższą liczbę osób zakażonych nowy koronawirusem. Mimo tego jego władze zdecydowały się na zniesienie części ograniczeń przeciwepidemicznych.

W obwodzie moskiewskim od początku pandemii odnotowano już 27,3 tys. przypadków zarażenia się koronawirusem SARS COVID-19. Tylko w ciągu bieżącej doby przybyło ich ponad 900. Odnotowano w nim 268 zgonów nosicieli koronawirusa, wyzdrowiało natomiast 3088 osób. Jedyną jednostką administracyjną w której zakażonych wykryto więcej jest Moskwa, gdzie ujawniono już 124,8 tys. przypadków.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Mimo takiej sytuacji w obwodzie moskiewskim jego gubernator Andriej Worobiow ogłosił w niedzielę zniesienie części obostrzeń przeciwepidemicznych. Gubernator zarządził, że już od poniedziałku działalność w jego obwodzie wznowią zakłady przemysłowe, zakłady usług komunalnych, a także wszystkie jednostki sfery budżetowej. Ruszą także budowy.

„Oczywiście wszędzie należy ściśle przestrzegać zasad sanitarnych. Otwieramy branże gdzie można do zrobić dość łatwo, gdzie można ograniczyć bliski kontakt między ludźmi i nie ma pracy z odwiedzającymi” – słowa Worobiowa zacytowała w niedzielę agencja informacyjna RIA Nowowsti.

„Handel towarami innymi niż spożywcze, w tym materiałami budowlanymi, pozostaje w formie na dystans, żeby zapobiec gromadzeniu się ludzi. Na początku upewnimy się czy [nowe] reguły działają i nie ma wzrostu zakażeń. I dopiero wtedy przestawimy wajchy. Dużo tu będzie zależeć od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas” – podkreślił gubernator.

W całej Rosji od początku pandemii odnotowano już 281 tys. zakażonych, co daje temu państwu drugie miejsce na świecie. Rosja przoduje natomiast pod względem dynamiki wzrostu nowych wykrytych zakażeń – w ciągu doby przybyło ich o ponad 9 tys. Od początku pandemii w Rosji zmarło ponad 2,6 tys. nosicieli koronawirusa. 67,3 tys. osób wyzdrowiały z powodowanej przez niego choroby.

yandex.ru/ria.ru/worldometers.info/kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz