Przewodniczący Rosyjskiej Akademii Nauk Aleksandr Siergiejew twierdzi, że Chiny proponują Rosjanom prowadzenie badań dna morskiego.

Jak podała w środę rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti „rosyjscy i chińscy uczeni za 2-3 miesiące omówią wspólny program badań głębokomorskich”. Informację taką przekazał przewodniczący Rosyjskiej Akademii Nauk Aleksandr Siergiejew po spotkaniu roboczym jakie odbył w środę z prezydentem Władimirem Putinem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na spotkaniu z Putinem Siergiejew omawiał „aktualne zagadnienia rozwoju nauki i środowiska naukowego, perspektywy kierunków działalności Akademii Nauk”. Jak powiedział jej szef – „jeden z kierunków to badania głębinowych zasobów mórz”. Zapowiedział, że pierwsze spotkanie w sprawie wspólnych badań w tej dziedzinie dobędzie się w Chinach. „Będą planowane wspólne projekty, w tym i wspólne wyprawy” – tłumaczył Siergiejew.

Ujawnił też, że Rosjanie planują prowadzić z Chińczykami wspólne badania termojądrowe. Naukowcy z obu krajów mają też uczestniczyć w pracach w Chinach nad stworzeniem „supersilnego lasera”.

Czytaj także: Strategiczny sojusz Chin i Rosji to nie mrzonka lecz fakt

ria.ru/kresy.pl

Rosjanie i Chińczycy będą prowadzić wspólne badania dna morskiego i termojądrowe
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz