Przewodniczący Rosyjskiej Akademii Nauk Aleksandr Siergiejew twierdzi, że Chiny proponują Rosjanom prowadzenie badań dna morskiego.

Jak podała w środę rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti „rosyjscy i chińscy uczeni za 2-3 miesiące omówią wspólny program badań głębokomorskich”. Informację taką przekazał przewodniczący Rosyjskiej Akademii Nauk Aleksandr Siergiejew po spotkaniu roboczym jakie odbył w środę z prezydentem Władimirem Putinem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na spotkaniu z Putinem Siergiejew omawiał „aktualne zagadnienia rozwoju nauki i środowiska naukowego, perspektywy kierunków działalności Akademii Nauk”. Jak powiedział jej szef – „jeden z kierunków to badania głębinowych zasobów mórz”. Zapowiedział, że pierwsze spotkanie w sprawie wspólnych badań w tej dziedzinie dobędzie się w Chinach. „Będą planowane wspólne projekty, w tym i wspólne wyprawy” – tłumaczył Siergiejew.

Ujawnił też, że Rosjanie planują prowadzić z Chińczykami wspólne badania termojądrowe. Naukowcy z obu krajów mają też uczestniczyć w pracach w Chinach nad stworzeniem „supersilnego lasera”.

Czytaj także: Strategiczny sojusz Chin i Rosji to nie mrzonka lecz fakt

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz