Rosja ogłosiła środki odwetowe wobec rozległych sankcji jakich sama doświadczyła ze strony Japonii.

Pakiet rosyjskich sankcji obejmuje zakaz wjazdu dla premiera Japonii Fumio Kishida. Zostało nim objętych łącznie 63 polityków i urzędników japońskich, w tym minister spraw zagranicznych Yoshimasa Hayashi, minister obrony Nobuo Kishi i szef sekretariatu gabinetu Hirokazu Matsuno, podał portal dziennika „Japan Times”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1836.62 PLN    (8.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji, które ogłosiło nałożenie sankcji, stwierdziło, że wywołała je „bezprecedensowa kampania antyrosyjska z niedopuszczalną retoryką”, jaka ma być realizowana przez Japończyków.

Na liście podmiotów objętych sankcjami opublikowanej przez rosyjski MSZ  znaleźli się także dyrektorzy japońskich mediów i profesorowie uniwersyteccy.

Oprócz Stanów Zjednoczonych i krajów Unii Europejskiej to właśnie Japonia wprowadziła rozległe sankcje wobec Rosji za inwazję na Ukrainę. Obejmują one zamrożenie aktywów rosyjskiego prezydenta Władimira Putina i jego podwładnych, ale też zakaz handlu określonymi towarami z Rosją.

Japończycy uznali też oficjalnie sporne Wyspy Kurylskie za swoje terytorium okupowane przez Rosję. Na wieść o licznych cywilnych ofiarach odnajdywanych w okolicach Kijowa po wycofaniu się sił rosyjskich premier Kishida mówił również o „zbrodni wojennej”.

japantimes.co.jp/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Cami
    Cami :

    Putek? kogo interesuja Wasze sankcje? to Was nikt nigdzie nie chce i sobie nie zyczy nigdzie zakaly tego swiata, mam nadzieje ze zachodni plan jest taki zeby odizolowac takie bydlo od swiata jak Koree Polnocna, gdyz nic nie wnosicie i do niczego swiatu nie jestescie potrzebni z ta banda zaciemnialych niewolnikow ktorymi manipulujecie pokoleniami dla wlasnych przestepczych korzysci, szkoda troche tych normalnych Rosjan ze przez taka zorganizowana grupe przestepcza zyja w takiej biedzie w porownaniu do normalnego swiata, ale to w jakims stopniu ich wybor i tchorzliwosc utrzymywac takie pomioty przy korytach 🙁