Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Francuska marynarka wojenna przechwyciła na Atlantyku tankowiec Tagor, który płynął z Rosji i był objęty międzynarodowymi sankcjami — poinformował w poniedziałek prezydent Francji Emmanuel Macron.
„Francuska marynarka wojenna przechwyciła wczoraj rano nowy tankowiec objęty międzynarodowymi sankcjami, pochodzący z Rosji: Tagor. Nasza determinacja jest stała i niezachwiana” — napisał Macron.
Według prezydenta Francji operacja została przeprowadzona na Atlantyku, na wodach międzynarodowych. Macron podkreślił, że odbyła się przy wsparciu kilku partnerów, w tym Wielkiej Brytanii, oraz „w ścisłej zgodności z prawem morskim”.
Kuwejt zawiesił loty komercyjne po ataku irańskich dronów na międzynarodowe lotnisko. Do zdarzenia doszło w czasie kolejnej eskalacji między Iranem a USA, po irańskich atakach na Kuwejt i Bahrajn oraz amerykańskim uderzeniu na obiekt wojskowy na wyspie Keszm. (more…)
Były prezydent Armenii, a obecnie lider głównej siły opozycji Robert Koczarian uważa, że to z winy błędnej polityki obecnego premier Nikola Paszyniana w Górskim Karabachu upadła nieuznawana republika tamtejszych Ormian.
W wywiadzie dla rosyjskiej telewizji Koczarian, który sam wywodzi się z Górskiego Karabachu, uznał podpisanie przez Paszyniana deklaracji praskiej z 2022 roku, w której oficjalnie uznał region za część terytorium Azerbejdżanu za wielki błąd, zrelacjonował w poniedziałek portal News.am. Polityk sam pochodzi z tego regionu.
W czasie rozkładu Związku Radzieckiego autonomiczny do tej pory Nagorno-Karabaski Obwód Autonomiczny proklamował niepodległość wobec Azerskiej SRR. Miejscowi Ormianie przy wsparciu rodaków obronili swoją Republikę Arcachu przez Azerbejdżanem na początku lat 90 XX wieku, choć żadne państwo świata, łącznie z Armenią, nie dokonało jej formalnego uznania.
Dowódca ukraińskich sił systemów bezzałogowych, major Robert Bródi oświadczył, że już wyznaczyły one sobie cele na terytorium Białorusi. Nie pozostało do bez komentarza ze strony przywódcy tego państwa.
„Do mińskiego gauleitera Łukaszenki: pies, który szczeka, nie gryzie. Drapieżny ptak nie jest taki. Pierwsze 500 celów jest już na radarze. Bezpłatna i bardzo praktyczna rada: trzymajcie się z dala od Ukrainy" - napisał we wtorek na Telegramie ukraiński dowódca znany także pod pseudonimem "Madziar".
Portal Zierkało zacytował w niedzielę odpowiedź białoruskiego prezydenta, Aleksandra Łukaszenki na ten wpis. „Oni, może i zidentyfikowali 500 celów. Na szczęście mamy dla nich 500 celów. Mamy jeden cel – bardzo poważny, o precyzyjnych współrzędnych i bardzo blisko Białorusi. Oni też to rozumieją. To po pierwsze" - zagroził Łukaszenko.
Straż Graniczna zatrzymała ośmiu cudzoziemców, którzy mieli deklarować turystyczny cel pobytu w Polsce, a faktycznie pracować bez zezwoleń w firmie z powiatu wrocławskiego. (more…)
Eskalacja zbrojna jaką Izraelczycy rozpoczęli w Libanie miała wywołać wściekłość prezydenta USA, który miał wylać ją na premiera Binjamina Netanjahu w czasie rozmowy telefonicznej.
Donald Trump odbył rozmowę telefoniczną z Netanjahu w poniedziałek, a więc równo tydzień po ogłoszeniu przez niego nowej operacji ofensywnej na terytorium Libanu. Jak twierdzi portal Axios w czasie rozmowy miało dojść do wybuchu amerykańskiego prezydenta, który w ostrych słowach zwrócił się do swojego sojusznika, krytykując jego agresywne działania.
Według źródeł Axiosa zaznajomionych z treścią rozmowy, Trump oskarżył Netanjahu o niewdzięczność i zaatakował go wprost, mówiąc: „Jesteś pie***ym wariatem. Siedziałbyś w więzieniu, gdyby nie ja. Ratuję ci tyłek. Wszyscy cię teraz nienawidzą. Wszyscy nienawidzą Izraela z tego powodu” - przytoczył za amerykańską redakcją portal libańskiej Al Mayadeen. "Co ty, k***a, robisz?" - miał zwrócić się do izraelskiego premiera Trump.
Nie broniąc Żyrinowskiego to co na demonstracji w sprawie reformy emerytalnej w Rosji robił obywatel Ukrainy, dodatkowo chodzą słuchy że o “orientacji tęczowej”?
http://ren.tv/novosti/2018-09-09/izbityy-zhirinovskim-na-nezakonnoy-akcii-v-moskve-okazalsya-grazhdaninom-ukrainy
@Poznaniak74 A co roboli u nas na demonstracjach, Kozłowska i Isajew ? To samo źródło finansowania ,i dlatego nie ma co się dziwić.
Powiem tak, nie dziwię się protestom, bo NIKT na świecie nie chce pracować do późnego wieku!!Przychodzi czas na odpoczynek!!
Natomiast “program” dla Rosji jest taki!
Zaduszać ich sankcjami,wtedy przy sporych wydatkach państwa /Donbas, Syria,/ władze będą zmuszone do takich kroków jak podniesienie wieku emerytalnego np. czy cen na media itp.
Naturalną koleją rzeczy ludzie będę protestować.I wtedy wchodzi opłacana przez USA “opozycja”pod kierunkiem Nawalanego,regularnie spotykającego się z dyplomatami z ambasady JUESEJ,następnie przy pomocy ekstremy ukraińskiej ala Kozlowskaja, będą próbowali zrobić Majdan, “wyłączmy rząd”.I sprowokować zamieszki, walki uliczne , ogólnie chaos!!Jak się uda ten numer wejdzie “demokracja”zaoceaniczno pustynna,o co walczy od setek lat na różne sposoby!No i wreszcie wtedy Rosjanie będą happy, tak jak pozostałe kraje gdzie demokracja już panuje!Pokój, dobrobyt, emerytura w wieku 50 lat, wysokie zarobki, dobry social, świetna opieka lekarska!!z tym ze nie na pewno!
@JeszczePolska Dokładnie .Swoją drogą zastanawiam się dlaczego nie było protestów w krajach UE ,gdy podnoszono wiek emerytalny ?Czyżby tam ludzie chcieli pracować ,aż do śmierci ? A poza tym, podejrzewam ,że ci ruscy na ulicach to taki odpowiednik KOD-u,bo nie chce mi się wierzyć ,by normalni obywatele chcieli mieć (w przyszłości) kraj, na podobieństwo Ukrainy?
@jwu
Francja , protesty przeciwko zmianom w prawie pracy!
https://youtu.be/rHnY4lTZaNM
@JeszczePolska
https://youtu.be/ZC7J54mhWQU
@JeszczePolska Wychodzi na to ,że media głównego ścieku wyciągają każde pierdnięcie ruskich ,a tego co się dzieje w UE,nie dostrzegają.I stąd moja niewiedza na ten temat.
@jwu
Dokładnie tak jest!!jest paru chałatowych trolli /jeden nawet to psychiczny/na wolnej polsce i neonie którzy przodują w uwypuklaniu zjawisk negatywnych włącznie wRosji, tak jakby tam miało ich nie być, skoro są w KAŻDYM kraju na świecie,oczywiście inne kraje “zachodu” są skrzętnie pomijane!To jest w określonym celu!Przed atakiem na Libię, na Irak tak samo robiono!!w tym samy celu!
wrzuć po angielsku np. American police are beating protesters…
No każda policja, to jest przede wszystkim narzędzie władzy..aktualnej.
Nasza policja też interweniuje, może jeszcze najłagodniej..chociaż….
https://youtu.be/o3jc91rJNfU
@JeszczePolska Pisząc o anty ruskich trollach ,miałeś pewnie na myśli osobnika ,którego nickiem jest rasa psa pociągowego ? To prawda obsesyjny rusofob z niego.
@jwu
Ha ha ha dobre!!
Też, ale nie tylko jest tam jeszcze dwóch, jeden nie całkiem zdrowy na umyśle.Nie nie dlatego że nie lubi Rosji,ale dlatego że jest przekonany / jak to ta nacja/o swojej wyjątkowości i chamowaty.
Poza tym to są hasbarskie gnomy zadaniowane na przygotowanie gruntu pod….dlatego pisza na jedno kopyto.
Wiesz z Rosją jest tak, ze tam też są różne układy.Mafia oligarchów rodem z pustyni, która się nachapała za Jelcyna ,trzyma w garści gospodarkę i przemysł!Ruszyć ich nie ma jak, bo mają kapitał w swoich brudnych łapach, i mogą położyć kraj na łopatki!Wewnątrz opłacani przez JUESEJ liberały prawdopodobnie z obietnicą kokosów po przejęciu kraju i jego bogactw.
Istny kocioł.Nie wiadomo czy Rosjanie wytrwają, bo mają potężnych wrogów.
Szkoda ,bo to ich kraj, tak jak Polska była nasza a teraz będzie /oby nie/ 447, czego symptomy już powoli są proces w Żegocinie o zwrot budynków prawie całej gminy/.
Już u nas idą ceny w górę… wszystkiego, dług rośnie, ruscy zdaje się spłacili już MFW i wywieźli Sorosa na taczkach.
Orban też!!!