Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział ilu żołnierzy wcielonych w czasie ostatniej mobilizacji bierze już udział w walkach na Ukrainie.

Putin ujawnił te dane w czasie swojej wizyty w obwodzie twerskim, gdzie spotkał się z gubernatorem tego regionu Igorem Rudenią. “Mamy w tej chwili 50 tys. w oddziałach bojowych. Pozostali na razie nie biorą udziały w działaniach bojowych. Jednak do 80 tys. znajduje się w strefie działań wojennych. Wszyscy pozostali na poligonach” – słowa rosyjskiego przywódca zacytowała w poniedziałek agencja informacyjna Interfax.

Jednocześnie Putin wezwał władze wszystkich szczebli do zwrócenia uwagi na wszystkich zmobilizowanych ludzi, gdziekolwiek się znajdują – na poligonie, w strefie walk. „Uwagę należy okazywać wszystkim, gdziekolwiek się znajdują” – podkreślił prezydent Rosji.

Już sześć dni temu rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu poinformował, że 300 tys. osób zostało powołanych do służby wojskowej w ramach częściowej mobilizacji, która zakończyła się 29 października. Powiedział on, że z 300 tys. wcielonych w ramach częściowej mobilizacji już 87 tys. żołnierzy wysłano na obszary, na których realizowane są zadania „specjalnej operacji wojskowej”.

Częściowa mobilizacja została ogłoszona przez prezydenta Władimira Putina 21 września. Według oficjalnych informacji miała objąć jedynie 300 tys. rezerwistów posiadający pożądane dla operacji zbrojnej specjalizacje bądź doświadczenie wojskowe. 31 października rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło zakończenie mobilizacji.

Czytaj także: Po ogłoszeniu mobilizacji zwiększyła się liczba Rosjan wyjeżdżających do Finlandii

interfax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply