Putin odwiedził terytoria okupowane

Rosyjskie środki masowego przekazu podają, że Władimir Putin odwiedził siły rosyjskie w obwodzie chersońskim i ługańskim na zapleczu ukraińskiego frontu.

“Moskowskij Komsomolec” podał za agencją RIA Nowosti, że Putin przybył do obwodu chersońskego, gdzie odwiedził sztab Zgrupowania Wojsk “Dniepr”. Wysłuchał tam raportów dowódcy tego zgrupowania gen. Olega Makarewicza oraz dowódcy Wojsk Powietrznodesantowych (WDW) gen. Michaiła Cieplinskiego i innych oficerów, na temat sytuacji wojennej w obwodzie chersońskim i zaporoskim.

“Nie chcę odciągać was od bezpośrednich obowiązków związanych z dowodzeniem i kierowaniem, dlatego pracujemy tutaj rzeczowo, krótko, ale konkretnie. Ważne jest dla mnie wysłuchanie waszej opinii na temat rozwoju sytuacji, wysłuchanie was, wymiana informacji” – słowa Putina wypowiedziane w sztabie zacytował portal “Kommiersanta”.

Rosyjski prezydent uznał, że Cieplinski „był na linii frontu wystarczająco długo” i „sporządził bardzo dokładny raport”. „Ministerstwo Obrony i Sztab Generalny bardzo to doceniły” – stwierdził Putin.

Na tym Putin nie zakończył swojej wizyty na ukraińskich terytoriach okupowanych. Z obwodu chersońskiego wybrał się na teren znajdujący się pod kontrolą nieuznawanej na świecie Ługańskiej Republiki Ludowej. Tam z kolei spotkał się z członkami sztabu “Gwardii Narodowej Wschód”, jak podał “Kommiersant”.

To nie pierwszy wyjazd rosyjskiego przywódcy w strefę działań wojennych. Pierwszy raz przebywał jednak w obdwodzie chersońskim i ługańskim. 19 marca przebywał w Mariupolu w obwodzie donieckim.

mk.ru/kommersant.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply