Prezydent Rosji łączy z dojściem do władzy w Kijowie Wołodymyra Zełenskiego nadzieję na normalizację relacji między dwoma państwami.

Putin udzielił wywiadu telewizji Mir. Mówiąc o zmianie prezydenta na Ukrainie, Putin ocenił, że obecnie władze Ukrainy „pozbawiono […] ograniczeń i czują się swobodnie”. Uznał, że Wołodymyr Zełenski może dokonać poważnych politycznych zmian ponieważ posiada duże zaufanie ukraińskiego społeczeństwa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ze swojej strony Putin wyraził oczekiwanie, że nowy prezydent Ukrainy będzie unikać „rusofobicznych wymysłów” co otworzy dialog między Moskwą a Kijowem. Odnosząc się do obecnego stanu relacji dwustronnych rosyjski przywódca powiedział, że „nie może tak być między częściami tego samego narodu lub między dwoma bratnimi narodami, bez względu na to jakby nie układały się nasze relacje z elitami”.

Putin twierdził też, że Zełenski szybko wdroży się w obowiązki głowy państwa, choć jednocześnie powiedział „wiem na swoim przykładzie – dla tego aby tylko zrozumieć zadania jakie przed nami stoją potrzeba będzie niemało czasu”. Putin nie chciał też przedstawić konkretnej oceny urzędowania Zełenskiego bo „na razie nie ma jeszcze żadnych działań […] on dopiero przystępuje do pracy”.

Czytaj także: Donbas: Flaga Wehrmachtu nad pozycjami ukraińskiej armii [+VIDEO]

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz