Z inicjatywy strony niemieckiej Władimir Putin przeprowadził rozmowę telefoniczną z kanclerz Niemiec Angelą Merkel – donoszą służby prasowe Kremla.

Podczas rozmowy wymieniono stanowiska na temat sytuacji w Libii oraz podkreślono celowość podjęcia wysiłków politycznych i dyplomatycznych w celu zażegnania tamtejszego kryzysu, w tym za pośrednictwem Niemiec i ONZ. Jak zaznaczono, sytuacja w Libii ma wpływ na konflikt w Syrii.

Przywódcy obu państw omówili także kwestię współpracy w sektorze gazowym. Potwierdzono podjęcie wspólnych wysiłków w celu wsparcia budowy gazociągu Nord Stream 2 oraz odnotowano postęp w negocjacjach w sprawie kontynuacji tranzytu rosyjskiego gazu przez terytorium Ukrainy w następnych latach.

W piątek Departament Stanu poinformował, że wszystkie firmy zaangażowane w budowę Nord Stream 2 muszą zaprzestać swojej działalności w ciągu 30 dni, w przeciwnym razie Stany Zjednoczone zastosują sankcje przewidziane w ustawie budżetowej o obronie państwa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Władimir Putin i Angela Merkel pozytywnie ocenili również proces wymiany zatrzymanych osób w wyniku konfliktu na Ukrainie. Wymiana jeńców odbyła się w niedzielę i dotyczyła Ukrainy oraz nieuznawanych przez Kijów Ługańskiej Republiki Ludowej i Donieckiej Republiki Ludowej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / kremlin.ru

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz