Prezydent Rosji Władimir Putin wydał polecenie trzem ministerstwom by podjęły prace nad przygotowaniem ustawy o „wychowaniu patriotycznym obywateli”.

Informację o inicjatywie Putina podała w czwartek agencja informacyjna RIA Nowosti. „Ministerstwu Oświaty Federacji Rosyjskiej razem z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego Federacji Rosyjskiej, Ministerstwu Kultury Federacji Rosyjskiej i innym zainteresowanym organom federalnej władzy wykonawczej i stowarzyszeniom społecznym [polecam] przygotować i przedstawić w ustanowiony porządku federalny projekt [ustawy] <<Wychowanie patriotyczne obywateli RF>> w ramach projektu narodowego <<Oświata>>” – cytuje agencja.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jako termin przedstawienia projektu wyznaczono 1 marca. W piśmie imiennie oznaczono też członków rządu odpowiedzialnych za realizację prezydenckiego polecenia: ministra oświaty Siergiej Krawcowa, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Walerija Fałykowa oraz minister kultury Olgę Liubimową.

Polecenia przygotowania przepisów określających wychowanie patriotyczne w rosyjskich szkołach i na uczelniach jest kolejną inicjatywą prawodawczą rosyjskiego prezydenta. 15 stycznia w czasie orędzia do obu izb rosyjskiego parlamentu Putin zapowiedział przygotowanie poprawek do konstytucji, które zmienią system polityczny Rosji. Grupa robocza do spraw przygotowania poprawek została bardzo szybko sformowana i pierwsze propozycje z jej strony zostały przyjęte już 23 stycznia przez Dumę Państwową w pierwszym czytaniu projektu poprawionej ustawy zasadniczej.

Czytaj także: Z darmową wizą elektroniczną na jedną trzecią terytorium Rosji

ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz