Prezydent Rosji Władimir Putin wydał polecenie trzem ministerstwom by podjęły prace nad przygotowaniem ustawy o „wychowaniu patriotycznym obywateli”.

Informację o inicjatywie Putina podała w czwartek agencja informacyjna RIA Nowosti. „Ministerstwu Oświaty Federacji Rosyjskiej razem z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego Federacji Rosyjskiej, Ministerstwu Kultury Federacji Rosyjskiej i innym zainteresowanym organom federalnej władzy wykonawczej i stowarzyszeniom społecznym [polecam] przygotować i przedstawić w ustanowiony porządku federalny projekt [ustawy] <<Wychowanie patriotyczne obywateli RF>> w ramach projektu narodowego <<Oświata>>” – cytuje agencja.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jako termin przedstawienia projektu wyznaczono 1 marca. W piśmie imiennie oznaczono też członków rządu odpowiedzialnych za realizację prezydenckiego polecenia: ministra oświaty Siergiej Krawcowa, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Walerija Fałykowa oraz minister kultury Olgę Liubimową.

Polecenia przygotowania przepisów określających wychowanie patriotyczne w rosyjskich szkołach i na uczelniach jest kolejną inicjatywą prawodawczą rosyjskiego prezydenta. 15 stycznia w czasie orędzia do obu izb rosyjskiego parlamentu Putin zapowiedział przygotowanie poprawek do konstytucji, które zmienią system polityczny Rosji. Grupa robocza do spraw przygotowania poprawek została bardzo szybko sformowana i pierwsze propozycje z jej strony zostały przyjęte już 23 stycznia przez Dumę Państwową w pierwszym czytaniu projektu poprawionej ustawy zasadniczej.

Czytaj także: Z darmową wizą elektroniczną na jedną trzecią terytorium Rosji

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz