Federalna Służba Bezpieczeństwa poinformowała o zabiciu w mieście Chimki pod Moskwą terrorysty, który planował zamachy w Moskwie z dużą liczbą ofiar.

Jak podała w niedzielę agencja Interfax, FSB poinformowała, że zapobiegła zamachom terrorystycznym planowanym przez mężczyznę pochodzącego z Azji Środkowej, mającego powiązania z „międzynarodowymi terrorystami z Syrii”. Celem zamachowca było, by w zamachach zginęła duża liczba ofiar. Mężczyzna został zabity podczas strzelaniny w podmoskiewskich Chimkach.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Funkcjonariusze służb specjalnych i organów ścigania natrafili na podejrzanego mężczyznę w rejonie opuszczonych garaży w Chimkach. Podczas próby zatrzymania i kontroli mężczyzna otworzył ogień do funkcjonariuszy z broni automatycznej. Doszło do strzelaniny, w wyniku której terrorysta został śmiertelnie ranny. Znaleziono przy nim karabin AK-74u, trzy pełne magazynki, dwa granaty F-1 i jeden granat RGD.

W akcji przeciwko terroryście brali udział funkcjonariusze FSB przy współpracy z funkcjonariuszami ministerstwa spraw wewnętrznych i Komitetu Śledczego.

Jak ustalono, zabity pochodził z jednego z państw Azji Środkowej (jego narodowości nie podano) i mieszkał w wynajętym mieszkaniu w Moskwie. Podczas przeszukania lokalu znaleziono dowody na to, że mężczyzna był powiązany z emisariuszami międzynarodowych organizacji terrorystycznych z Syrii i przygotowywał masową strzelaninę, w której miała zginąć duża liczba ludzi.

Ponadto w obwodzie moskiewskim zatrzymano brata zabitego, który przez kilka dni poprzez znajomych szukał brata, by odwieść go od zamiaru wyjechania do Syrii. Obecnie trwają poszukiwania potencjalnych wspólników terrorysty.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: W Moskwie zatrzymano niedoszłych zamachowców

Kresy.pl / Interfax

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz