Według rosyjskiego urzędu statystycznego Rosstat po raz pierwszy od czterech lat, mimo wzrostu cen, Rosjanie mogli kupić więcej.

Rosstat podsumował średnią płacę w Rosji za marzec w stosunku rok do roku. Zgodnie z zebranymi danymi po raz pierwszy od czterech lat średnia płaca realna w Rosji wzrosła. Służba przedstawiła dane w rozbiciu na poszczególne sektory.

W sektorze wydobycia ropy średnia płaca wzrosła aż o 20%, był to największy wzrost w ciągu roku, do 127 431 rubli miesięcznie. Wyraźnie rosły także płace w sektorze tytoniowym (do 115 367 rubli), koksowniczym i przetwórstwa ropy (do 114 264 rubli), rybołówstwie (do 69 183 rubli), sektorze informatycznym i łączności (do 67 913 rubli).

Najmniejszym wzrostem płac cechował się przemysł skórzany (21 556 rubli), meblarski (21 935 rubli), rolnictwo (22 882 rubli), przemysł tekstyliów (23 563 rubli). W sektorze odzieżowym płace wręcz spadły, średnio o 1000 rubli do poziomu 18 679 rubli.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„W przeszłym roku wiele firm wypłaciło pracownikom premie w pełnej wysokości. A w jeszcze poprzednim większość zdecydowała się je wstrzymać” – tłumaczyła mechanizm wzrostu rocznych wynagrodzeń Swietłana Biriukowa, pracownik Instytutu Polityki Społecznej Wyższej Szkoły Gospodarki w Moskwie, cytowana przez gazetę „Komsomolskaja Prawda”.

Czytaj także: Dotkliwe straty Rosji z powodu sankcji

kp.ru/kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz