Według rosyjskiego urzędu statystycznego Rosstat po raz pierwszy od czterech lat, mimo wzrostu cen, Rosjanie mogli kupić więcej.

Rosstat podsumował średnią płacę w Rosji za marzec w stosunku rok do roku. Zgodnie z zebranymi danymi po raz pierwszy od czterech lat średnia płaca realna w Rosji wzrosła. Służba przedstawiła dane w rozbiciu na poszczególne sektory.W sektorze wydobycia ropy średnia płaca wzrosła aż o 20%, był to największy wzrost w ciągu roku, do 127 431 rubli miesięcznie. Wyraźnie rosły także płace w sektorze tytoniowym (do 115 367 rubli), koksowniczym i przetwórstwa ropy (do 114 264 rubli), rybołówstwie (do 69 183 rubli), sektorze informatycznym i łączności (do 67 913 rubli).

Najmniejszym wzrostem płac cechował się przemysł skórzany (21 556 rubli), meblarski (21 935 rubli), rolnictwo (22 882 rubli), przemysł tekstyliów (23 563 rubli). W sektorze odzieżowym płace wręcz spadły, średnio o 1000 rubli do poziomu 18 679 rubli.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„W przeszłym roku wiele firm wypłaciło pracownikom premie w pełnej wysokości. A w jeszcze poprzednim większość zdecydowała się je wstrzymać” – tłumaczyła mechanizm wzrostu rocznych wynagrodzeń Swietłana Biriukowa, pracownik Instytutu Polityki Społecznej Wyższej Szkoły Gospodarki w Moskwie, cytowana przez gazetę „Komsomolskaja Prawda”.

Czytaj także: Dotkliwe straty Rosji z powodu sankcji

kp.ru/kresy.pl

Reklama

Tagi:

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz