W corocznej długiej konferencji prasowej z przedstawicielami rosyjskich kanałów telewizyjnych, premier Rosji mówił o perspektywach relacji z Ukrainą.

Miedwiediew na corocznej długiej konferencji z przedstawicielami świata mediów odpowiada w czwartek na pytania dziennikarzy telewizji Rossija1, Rossija24, Rossija K, Karusel, Matcz TV, NTV, OTR, Piatyj Kanał, TV Centr, Domasznij, Zwiezda, Mir, Muz-TV, Piatnica, REN-TV, Spas, STS, TW-Z, TNT. W czasie konferencji nie zabrakło pytań o sytuację na Ukrainie. Rosyjski premier ocenił pozytywnie nastawienie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Wyraźnie obecny prezydent [Ukrainy] chce porozumieć się w kluczowych kwestiach rozwoju swojego kraju , w tym z Rosją, żeby był pokój, żeby odnowić stosunki handlowo-gospodarcze na wyższym poziomie. Pytanie czy mu się uda” – powiedział Miedwiediew, które cytuje rosyjska agencja informacyjna TASS. Według rosyjskiego premiera Zełenski musi mierzyć się na Ukrainie z „szalonym nacjonalizmem”.

„Najważniejsze, ja o tym powiedziałem zaraz po jego [Zełenskiego] wyborze, żeby wystarczyło mu siły ducha, męstwa by przeciwstawić się szeregowi destrukcyjnych tendencji, które uformowały się na Ukrainie w politycznych establiszmencie, w określonych warstwach i kręgach” – podsumował rosyjski premier.

Czytaj także: „Wróćcie i zostańcie” – Zełenski chce zachęcić Ukraińców do powrotu z emigracji

tass.ru/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz