Dyrektorzy Łukoilu wystąpili przeciwko wojnie na Ukrainie.

Rada Dyrektorów Łukoilu, największego prywatnego koncernu naftowego w Rosji, wystąpiła z wezwaniem o jak najszybsze zakończenie wojny na Ukrainie – podała w czwartek rosyjska agencja prasowa RBK.

W komunikacie cytowanym przez RBK Rada Dyrektorów wyraziła zaniepokojenie trwającymi „tragicznymi wydarzeniami” na Ukrainie i wyraziła „głębokie współczucie dla wszystkich dotkniętych tą tragedią”.

„Opowiadamy się za jak najszybszym zakończeniem konfliktu zbrojnego i w pełni popieramy jego rozwiązanie w procesie rozmów, środkami dyplomatycznymi” – głosi apel.

W czwartek nad ranem armia Rosji rozpoczęła, na polecenie Władimira Putina, operację zbrojną przeciwko Ukrainie na pełną skalę. Rosjanie zajęli dużą część obwodu chersońskiego, część obwodu ługańskiego, czernichowskiego, sumskiego, zaporoskiego i podeszli pod Kijów. Trwają walki na wschodzie kraju, jak i ostrzeliwanie ukraińskich celów przez rosyjskie lotnictwo i wojska rakietowe.

Po rozpoczęciu inwazji kraje zachodnie nałożyły na Rosję bezprecedensowe sankcje. włącznie z częściowym odłączeniem rosyjskiego systemu finansowego od systemu SWIFT.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz