Koncern zapowiada, że wkrótce ujawni, jakie ma być praktyczne zastosowanie „latającego samochodu”.

Koncern Kałasznikow zaprezentował swoją koncepcję „latającego samochodu”. Film z pierwszego przelotu maszyny zamieszczono na stronie internetowej tego rosyjskiego producenta broni.

Jest to oktokopter – maszyna z ośmioma wirnikami, w której jest miejsce na jednego człowieka. Pojazd jest napędzany z wbudowanych akumulatorów a można nim sterować za pomocą pokładowych joysticków. Obecnie fabryka przeprowadza testy oktokoptera i wkrótce ma ujawnić, jakie będzie jego praktyczne zastosowanie.

Pierwsza próba lotu maszyny odbyła się w obecności Siergieja Czemiezowa, szefa koncernu Rostech, który jest spółką-matką zakładów Kałasznikowa.

Przypomnijmy, że pierwszego pasażerskiego drona zaprezentowali Chińczycy w ubiegłym roku. CES2016 pokazany przez chińską kompanię Ehang na wystawie CES w Las Vegas w USA ma możliwość transportowania ładunku do 100 kilogramów na wysokości od 300 do 500 metrów. Maksymalnie może osiągnąć wysokość 3,5 km. Ładowanie akumulatorów statku wymagane jest co 23 minuty lotu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / RIA Nowosti




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz