Epidemiczna fala w Rosji nie opada

Niedziela była kolejnym dniem w którym odnotowano w Rosji wysoką liczbą zakażeń koronawirusem SARS CoV-2.

Jak podała agencja informacyjna Interfax w niedzielę odnotowano w Rosji 25 033 nowych zakażeń koronwirusem. W ciągu ubiegłej doby zmarło 749 chorych na COVID-19, z tego 110 w Moskwie, a 103 w Petersburgu. Wyzdrowiało natomiast 6835 pacjentów.

Moskwa pozostaje epicentrum pandemii w Rosji. W rosyjskiej stolicy odnotowano 5410 nowych zarażeń. W obwodzie moskiewskim było ich 2511, a Petersburgu 2007. W obwodzie niżnonowogrodzkim nowych zakażeń 525. Jeszcze w dwudziestu regionach Rosji liczba nowych zakażeń wahała się w przedziale 250-500. W reszcie regionów dobowy poziom zakażeń był niższy od tej pierwszej liczby.

Mimo takich wskaźników mer Moskwy Siergiej Sobianin oświadczył, że miasto to ma pik trzeciej fali pandemii za sobą – “teraz można zaobserwować pewną stabilizację. Nawet można mówić o niewielkim obniżeniu poziomu zachorowań” – stwierdził Sobianin. Cytująca go agencja Interfax poinformowała, że liczba nowych zakażeń odnotowanych w rosyjskiej stolicy była o 14 proc. niższa niż dzień wcześniej.

Sobianin podkreślił, że pandemia w tym roku nie zablokowała ani jednego projektu władz Moskwy. “W tym roku nie odwołaliśmy żadnych planów i nawet nie hamowaliśmy” – powiedział jej mer.

Mimo, że Rosja była pierwszym państwem, które ogłosiło opracowanie szczepionki przeciwko wirusowi SARS CoV-2 i jest obecnie jednym z niewielu globalnych producentów szczepionek, które eksportuje na cały świat, wskaźnik wyszczepienia populacji pozostaje w tym kraju stosunkowo niski. Od czerwca w Rosji notuje się wyraźny wzrost zakażeń SARS CoV-2. Dobowy poziom zakażeń koronawirusem zbliżył się do najwyższych liczb z czasów zimowej, drugiej fali pandemii.

interfax.ru/worldometers.info/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply