Nowym dyrektorem państwowej agencji medialnej Rossija Siegodnia został Kiriłł Wyszynskij, który spędził 15 miesięcy w ukraińskich aresztach śledczych.

Wyszynskij został nominowany na dyrektora wykonawczego Rossiji Siegodnia na mocy decyzji podpisanej jeszcze 9 września. Jednak dopiero 7 października poinformowała o tym rosyjska telewizja RBK. To nie jedyna oficjalna funkcja niedawnego więźnia Ukrainy. Wkrótce po przyjeździe do Rosji został on stałym ekspertem w Radzie ds. Praw Człowieka przy prezydencie Federacji Rosyjskiej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak poinformował dyrektor generalny Rossija Siegodnia Dmitrij Kisieliow, poza funkcją administracyjną Wyszynskij będzie także pracował jako dziennikarz. Ma prowadzić w państwowej telewizji program zatytułowany „Prawdziwa Ukraina”. Jeszcze 3 października Wysznskiego przyjął sam prezydent Władimir Putin.

23 września dziennikarz wystąpił w izbie wyższej rosyjskiego parlamentu, Radzie Federacji, gdzie przedstawił listę 12 dziennikarzy i blogerów przebywających w aresztach i więzieniach Ukrainy, które są według niego więźniami politycznym.

Kiriłł Wysznskij to Ukrainiec z obywatelstwem Rosji, który był redaktorem rosyjskiej, państwowej agencji informacyjnej RIA Nowosti na Ukrainie. W maju 2018 r. został on zatrzymany przez ukraińskie organa ścigania i pod zarzutem zdrady państwa trafił do aresztu tymczasowego, w którym przebywał do sierpnia 2019 r. 7 września Wyszynskij został przewieziony do Rosji w ramach wymiany jeńców i więźniów ustalonej przez władze Rosji i Ukrainy.

Rossija Siegodnia to państwowa agencja medialna w skład której wchodzą agencja informacyjna RIA Nowosti, agencja informacji ekonomicznej Prajm, agencja informacji sportowej R-Sport, agencja informacji o nieruchomościach RIA Niedwiżymost’, portal tłumaczeń materiałów mediów zagranicznych InoSMI oraz agencja ratingowa, RIA Rejting oraz szereg portali w różnych języka Sputnik.

rbc.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz