MSZ poinformowało o pierwszych rozmowach nowego ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza.

Minister Jacek Czaputowicz przeprowadził w środę swoją pierwszą od objęcia obowiązków ministra spraw zagranicznych rozmowę telefoniczną, z ministrem spraw zagranicznych i handlu Węgier Péterem Szijjártó. – poinformowało polskie MSZ. Jak podkreśla resort, rozmowa odbyła się na prośbę strony węgierskiej.

Ministrowie Polski i Węgier rozmawiali o stanie wzajemnych relacji. Intensywność bilateralnych relacji ocenili jako bezprecedensową. Istotnym tematem rozmowy była współpraca w ramach Grupy Wyszehradzkiej, której pracom obecnie przewodniczą Węgry.

Również w środę telefonicznie rozmawiał z ministrem Czaputowiczem szef dyplomacji Ukrainy Pawło Klimkin. Ukraiński minister złożył Czaputowiczowi gratulacje z tytułu objęcia stanowiska. Tematem rozmowy, podobnie jak w przypadku rozmowy z ministrem Szijjártó, były bieżące kwestie w stosunkach bilateralnych.

Minister Czaputowicz potwierdził zaangażowanie Polski na rzecz suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz podkreślił, że Polska w dalszym ciągu będzie wspierać europejskie aspiracje Ukrainy. Podczas rozmowy wyraził także nadzieję, że jak najszybciej dojdzie do rozwiązania problematycznych kwestii historycznych w relacjach Polski i Ukrainy. – napisano w komunikacie MSZ.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że we wtorek w rozmowie z dziennikarzami RMF FF Jacek Czaputowicz podkreślał priorytetową wagę współpracy Polski z UE. Zapowiedział też, że już niedługo uda się z wizytą do Bułgarii, a następnie do Berlina.

Kresy.pl / msz.gov.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jazmig
    jazmig :

    Nie ma problematycznych kwestii historycznych w relacjach Polski z Ukrainą, lecz gloryfikacja przez władze Ukrainy zbrodniarzy, którzy mordowali bestialsko i masowo Polaków.

    Polska nie może wspierać takiego kraju, który gloryfikuje zbrodniarzy mordujących polskie kobiety i dzieci.