Abp Stanisław Gądecki przypomniał o wadze procedowanej dzisiaj w Sejmie ustawy „Zatrzymaj aborcję”.

Przewodniczący Konferecji Episkopatu Polski wyraził zadowolenia z przyspieszonych prac prac nad inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”. „Nie jest to całość projektu „Zatrzymaj aborcję”,  dlatego że całość dotyczy w ogóle zakazu zabijania dzieci w fazie prenatalnej,  ale jest to jakiś krok do przodu” – stwierdził abp Gądecki. Dodał, że  projekt pro-life zebrał 830 tys. podpisów.

„Liczę na to, że parlamentarzyści, odwołując się do własnego sumienia postarają się o to, aby najpierw dotrzymać obietnic, które zostały złożone, a następnie, żeby uszanować prawo do życia każdego człowieka” – zaznaczył abp Gądecki.

Wezwał też wiernych do modlitwy „ażeby duch dobrych praw inspirował wszystkich, którzy podejmują decyzje w tej ważnej dziedzinie”.
Wcześniej Episkopat  przypomniał, że „prawo do życia nie jest kwestią tylko religijną czy światopoglądową, ale wynika z prawa naturalnego i powszechnie uznanej godności człowieka. Tak jak niejednokrotnie podkreślaliśmy, zamiast aborcji zawsze można oddać dziecko do adopcji”. Biskupi zaapelowali do parlamentarzystów o poparcie antyaborcyjnej inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”.

„Przypominamy również, iż ci, którzy respektują prawa człowieka – a wśród nich pierwszym jest prawo do życia – nie powinni popierać projektów prawnych skierowanych przeciwko życiu. W tym ważnym czasie pamiętajmy o słowach naszego rodaka – św. Jana Pawła II: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości” – apelują biskupi.

Kresy.pl / Episkopat.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz