Ministerstwo Obrony Łotwy podpisało umowę z izraelsko-niemieckim konsorcjum na dostawę nowoczesnych systemów broni przeciwpancernej.

Ministerstwo Obrony Łotwy podpisało umowę z konsorcjum EuroSpike GmbH na dostawę wyrzutni przeciwpancernych systemu Spike. Wartość umowy to 108 milionów euro. EuroSpike GmbH powstało jako konsorcjum niemieckich przedsiębiorstw Diehl BGT Defence, Rheinmetall Defence Electronics oraz izraelskiego Rafaela.

Łotysze chcą podnieść zdolność swojej armii do obrony przed bronią ciężką. Zamierzają zainstalować pozyskane wyrzutnie na używanych brytyjskich transporterach opancerzonych typu CVR(T). Ich zakup także został ogłoszony przez łotewskie Ministerstwo Obrony, choć na razie brak szczegółowych danych o przyszłym kontrakcie. Resort zapowiada, że nowe wyrzutnie przeciwpancerne wraz z pojazdami wejdą do służby do końca 2023 roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Łotewskie Ministerstwo Obrony dysponuje w roku 2018 budżetem w wysokości 576.34 mln euro, to jest o 126.8 mln euro więcej niż dysponowało w zeszłym roku.

Czytaj także: Łotwa buduje barierę na granicy z Rosją

defensenews.com/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz