Sondaż przeprowadzony na zamówienie państwowego nadawcy pokazuje, że obywatele Litwy nie chcą otwarcia kraju na pracowników z innych państw.

Portal LRT opublikował w poniedziałek wyniki sondażu jaki w dniach 3-19 listopada przeprowadzono wśród mieszkańców Litwy na zamówienia litewskiego nadawcy publicznego. Jak wynika z badania Norstat LT 63 proc. z nich nie popiera pomysłu, że „Litwa powinna dopuścić na rynek pracy więcej migrantów”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Za szerszym otwarciem Litwy na imigrantów zarobkowych opowiedziało się dwukrotnie mniej respondentów – 29 proc. 9 proc. nie miało zdania na ten temat.

LRT twierdzi, że najwyższą proporcję sprzeciwiających się bardziej liberalnej polityce imigracyjnej sondaż wykazał wśród osób w wieku 55-64 lat, wśród których proporcja ta sięgnęła 70 proc. Natomiast najwięcej zwolenników liberalizacji tej polityki – 42 proc. było wśród badanych w wieku 25-34 lat.

Wyższa od przeciętnej była proporcja zwolenników szerszego otwarcia rynku pracy dla migrantów wśród mieszkańców Wilna (39 proc.) i Kłajpedy (35 proc.). Pod względem kategorii zatrudniania stanowili oni większość wśród menadżerów średniego i wyższego szczebla (54 proc.). Całkiem inaczej było wśród robotników, wśród których aż 76 proc. respondentów opowiedziało się przeciwko bardziej liberalnej polityce imigracyjnej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Sondaż został przeprowadzony na próbie 1000 osób.

Czytaj także: Tykająca bomba masowej imigracji z Ukrainy

lrt.lt/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz