W sobotę 15 lutego w Wilnie otwarto Dział Dziecięcy Hospicjum błogosławionego księdza Michała Sopoćki. To pierwsza taka instytucja na Litwie. Jego dyrektorem jest siostra Michaela Rak.

Piętnastego lutego w stolicy Litwy zostało otwarte, pierwsze w tym kraju, hospicjum dziecięce. Jego pomysłodawczynią i dyrektorką jest Polka, siostra Michaela Rak.

Hospicjum dziecięce mieści się w budynku, który powstał tuż obok placówki dla dorosłych. Inwestycja, wyceniona została na 1,2 mln euro, ostatecznie udało zebrać się ponad 4,5 mln złotych. Połowę tej sumy pokrył PKN Orlen.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na uroczystości otwarcia była obecna między innymi Diana Nausediene, litewska pierwsza dama.”To zaszczyt być obok tych, którzy założyli hospicjum. To są ludzie, którzy wysoko wznieśli sztandar wiary, tworzą więzi między wspólnotami i krajami” – mówiła. „Jestem wdzięczna Polsce, że wychowała taką córkę, jaką jest siostra Michaela Rak”.

Zobacz też: zbierają pieniądze na rzecz budowy radomskiego hospicjum

Słowa uznania wyraził też w liście Andrzej Duda z małżonką: „Szczególne słowa wdzięczności i podziwu kierujemy do siostry Michaeli Rak, od której wszystko się zaczęło. To dzięki niej niemożliwe stało się możliwe. Wyrosło wspaniałe dzieło ludzkich serc. Powstała wspaniała placówka, w której nie tylko dorośli, ale również najmłodsi pacjenci są otaczani troskliwą opieką, otrzymują niezbędną pomoc medyczną, wsparcie duchowe i poczucie bezpieczeństwa”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ponad dziesięć lat temu siostra Michaela Rak otwierała na Litwie pierwsze w tamtym kraju hospicjum dla chorych na raka. Do Wilna przybyła na usilną prośbę kardynała Audrysa Juozasa Backisa, któremu brakowało własnych doświadczonych kadr dla uruchomienia takiej placówki.

Na Litwie każdego roku na nieuleczalne choroby umiera ponad 120 dzieci i nie ma ani jednego ośrodka, który mógłby je przyjąć. Umierające dzieci nie mają swojego miejsca, gdzie mogą spędzić ostatnie dni w godnych warunkach i przyjaznym otoczeniu. Dlatego, na wielokrotne i uporczywe prośby litewskich lekarzy, s. Michaela przy wsparciu Fundacji Aniołów Miłosierdzia podjęła się budowy Mostu do Nieba. W Wilnie, wszyscy wiedzą, że jeżeli trzeba zrobić coś niemożliwego, to trzeba poprosić s. Michaelę. – czytamy na stronie Mostdonieba.pl

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Siostra Michaela pochodzi ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego. Jest założycielką hospicjum w Gorzowie Wielkopolskim oraz pierwszego hospicjum na Litwie. Za swoją posługę, z rąk Andrzeja Dudy, Prezydenta RP otrzymała Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Jest też laureatką nagród, jak np.: „Polak Roku”, „Chluba Litwy” czy „Św. Krzysztofa”.

Kresy.pl/Mostdonieba.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz