W dniach 7-8 marca odbędzie się w Radomiu V edycja turnieju piłkarskiego “Cześć Ich pamięci!”. Zapisy trwają do 16 lutego.

Wydarzenie będzie miało miejsce na hali XIII Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu. Zostało ono objęte patronatem honorowym przez Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Fundację im. Kazimierza Wielkiego oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Radom, którego przedstawiciele wręczą nagrody najlepszym zawodnikom.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5360.41 PLN    (24.36%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Turniej organizowany jest przez lokalne koło Młodzieży Wszechpolskiej w celu uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz promocji zdrowego trybu życia. Oprócz tego organizatorzy zbierają pieniądze na na rzecz budowy radomskiego hospicjum. W opisie zrzutki czytamy:

Pierwsza inicjatywa budowy stacjonarnego hospicjum na Ziemi Radomskiej pojawiła się w 2007 roku. Z wielu przyczyn – w tym nieprzychylności urzędników – odpowiednie pozwolenia udało się uzyskać dopiero w roku 2019. Budowa ruszyła, jednak potrzeba aż 40 milionów złotych, aby ją zakończyć. Przy okazji V edycji turnieju piłkarskiego “Cześć Ich pamięci!” chcemy dołożyć swoją cegiełkę do tego wielkiego dzieła. Zachęcamy piłkarzy, ich znajomych i rodziny, oraz wszystkich ludzi dobrej woli do wsparcia zbiórki. Wyznaczyliśmy sobie za cel zebranie 5 tysięcy złotych – jednak liczymy, że na tym nie poprzestaniemy! Tutaj każda złotówka jest bezcenna.

Zapisy potrwają do 16 lutego. Aby zgłosić swoją drużynę należy podać wszystkie wymagane dane na adres: [email protected] i wpłacić wpisowe. Poniżej regulamin.

W zeszłym roku w turnieju wzięło udział prawie 130 zawodników z Radomia, Pionek, Warszawy, Lublina, Wrocławia i Łodzi. Mecze rozgrywano, niemal bez przerwy, od godziny 7 do 16. Ostatecznie zwyciężyła drużyna “Zagończyka”. Relacja jest dostępna tutaj.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz