Brutalne pobicie 80-letniego księdza. Wracał z posługi chorym

80-letni ksiądz Leon Czerwiński, były proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Pionkach koło Radomia, został dotkliwie pobity – informuje Diecezja Radomska. Kapłan wracał z posługi chorym.

W piątek pobity został ks. Leon Czerwiński, emeryt i rezydent parafii NMP Królowej Polski w Pionkach. Kapłan, ubrany w strój duchowny, komżę i stułę, wracał z pierwszopiatkowej posługi chorym – wskazuje Diecezja Radomska.

“W miniony piątek na wysokości boiska Zespołu Szkół Średnich w Pionkach, od strony Al. Królewskiej. Ks. Leon Czerwiński wracając w I piątek miesiąca z posługi od chorych został zaatakowany, przewrócony i pobity przez jednego mężczyznę. Ksiądz ubrany w stój duchowny, komżę z bursą z olejem chorych, wracał na plebanię po odwiedzeniu chorych, do których szedł z Najświętszym Sakramentem. Dla sprawcy ten fakt ani to, że atakuje starszą 80 letnią osobę nie miały znaczenia” – podkreślił w oświadczeniu  ks. Mariusz Wincewicz, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Pionkach.

“Być może zrobił to tylko dlatego, że był to ksiądz, osoba duchowna. Całe wydarzenie rozegrało się tuż po godz. 13.00.  Po badaniu w szpitalu i zgłoszeniu na Policję, ks. Leon wraca do sił choć z widocznymi zewnętrznymi obrażeniami w domu. Obecnie sprawą zajmuje się policja. Ewentualnych świadków prosimy o kontakt z miejscową policją” – czytamy.

Zobacz także: Elbląg: Napaść na uczestników różańca

Ks. kan. Leon Czerwiński był pierwszym proboszczem parafii NMP Królowej Polski w Pionkach i jej budowniczym. Po przejściu na emeryturę w 2018 r. został w tej parafii jako rezydent.

Przeczytaj: Warszawa: obywatel Tadżykistanu oderwał głowę figurze Matki Bożej

diecezja.radom.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply