W stolicy Gruzji Tbilisi gruzińskie służby bezpieczeństwa zatrzymały pięciu obywateli Ukrainy. Zatrzymanie ma związek ze spodziewanymi protestami gruzińskiej opozycji.

O zatrzymaniu ukraińskich obywateli poinformowała w niedzielę ukraińska agencja informacyjna UNIAN za gruzińskimi mediami – portalem Gruzija Onlajn i telewizją Rustawi2. Obywatele Ukrainy zatrzymani zostali w hotelu „Alians” gdzie zamieszkali po przyjeździe do gruzińskiej stolicy. W akcji przeciw nim użyto jednostki policyjnych komandosów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

UNIAN podaje, że wśród  piątki zatrzymanych jest Luka Czchetija – Gruzin posiadający obywatelstwo Ukrainy, który walczył w szeregach ukraińskiego batalionu Donbas. Poinformował o tym jego ojciec Sergo. W czasie przeszukania pokoju hotelowego Czchetiji policjanci znaleźli broń, którą ten miał na terenie Gruzji nielegalnie.

Zatrzymani przybyli do Tbilisi 27 listopada. Ojciec Czchetiji oświadczył, że syn przybył do Gruzji by wziąć udział w akcjach protestacyjnych przygotowywanych przez opozycję po zwycięstwie wyborczym kandydatki na prezydenta związanej z obozem władzy – partią Gruzińskie Marzenie.

Protestami kieruje przegrany uczestnik wyborów z ramienia opozycyjnego Zjednoczonego Ruchu Narodowego Grigol Waszadze. Według niego zakończone przed kilkoma dniami wybory prezydenckie zostały sfałszowane przez władze i w Gruzji „nie ma prezydenta od 28 listopada”.

unian.net/interfax.ru/korrespondent.net/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz