Exit poll: Kandydatka władzy nowym prezydentem Gruzji

Sondaż exit poll a także dane z części komisji wyborczych świadczą, że w środowych wyborach prezydenckich w Gruzji zwyciężyła Salome Zurabiszwili.

Według sondażu exit poll przeprowadzonego dla telewizji Rustavi2 w drugiej turze wyborów prezydenckich Zurabiszwili otrzymała 55%. Jej konkurent Grigoła Waszadze miał według sondażu zdobyć 45% głosów. Waszadze reprezentuje Zjednoczony Front Narodowy, któremu niegdyś przewodził były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili. Zurabiszwili, choć formalnie staruje jako kandydatka niezależna, jest powiązana z obecną partią rządzącą Gruzją – „Gruzińskim Marzeniem”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti podaje wyniki po przeliczeniu 69,99% oddanych głosów. Zurabiszwili miała otrzymać 59,01% poparcia.  Profil Europe Elects na Twitterze podający informacje o wszystkich wyborach odbywających się na kontynencie twierdzi, że dysponuje danymi po przeliczeniu 97.11% głosów. Według tych wyników Zurabiszwili otrzymała 59,6% poparcia, a Waszadze 40,4%.

Według wielu komentatorów o zwycięstwie Zurabiszwili zadecydowały niechęć gruzińskiego elektoratu do byłego prezydenta Saakaszwilego, z którym kojarzył się Waszadze.

Czytaj także: Paszynian po dyplomatycznym spięciu z Białorusią: „Teraz będą się z nami liczyć”

ria.ru/gazet.pl/twitter.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz