Protestujący oblali barszczem budynek ambasady Ukrainy w Armenii [+VIDEO]

Grupa osób protestujących przeciwko stanowisku Ukrainy wobec konfliktu armeńsko-azerbejdżańskiego oblała barszczem budynek ambasady tego kraju w Erywaniu.

Jak podał w środę portal Panorama, działacze młodzieżówki partii politycznej Armeńska Federacja Rewolucyjna zorganizowali protest pod ambasadą Ukrainy w Armenii. Powodem protestu było oświadczenie ukraińskiego MSZ, w którym w kontekście ostatniego wzrostu napięcia na granicy Armenii i Azerbejdżanu wskazano na konieczność „poszanowania suwerenności i integralności terytorialnej Republiki Azerbejdżanu w granicach uznanych na arenie międzynarodowej”.

Uczestnicy protestu przynieśli ze sobą plakaty z napisami „Hańba Ukrainie”, „Ukraina + Azerbejdżan” czy „Nie bądź jak Ukraina”. Pojawił się też plakat z narysowanym talerzem barszczu ukraińskiego i słowami „Jedzcie i zamknijcie się”. Skandowano „Ukraino, nie prowokuj” i „Nie popierajcie agresora”.

Według Panoramy młodzi działacze Armeńskiej Federacji Rewolucyjnej zarzucali Ukrainie, podeszła do ostatnich wydarzeń jednostronnie stając po stronie Azerbejdżanu. „Przyszliśmy tu, by powiedzieć, że wbijacie klin w relacje między Armenią a Ukrainą. Przyszliśmy tu, by powiedzieć: zjedzcie barszcz, który zgotowaliście” – mówili uczestnicy akcji protestu. Po tych słowach protestujący zaczęli rzucać w stronę ambasady talerzami z barszczem.

Jak widać na nagraniu z protestu, obecni na miejscu policjanci nie interweniowali. Na uwagę funkcjonariuszy, że takie czyny są zabronione, protestujący mieli odpowiedzieć, że oświadczenie ukraińskiego MSZ również jest „zabronione”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, w związku ze stanowiskiem ukraińskiego MSZ ambasador Ukrainy Iwan Kułeba został wczoraj wezwany do MSZ Armenii. Podczas spotkania wiceszef MSZ Armenii poinformował ambasadora „o naruszeniu zawieszenia broni, ostrzelaniu infrastruktury cywilnej i ciągłych atakach na ludność cywilną przez siły zbrojne Azerbejdżanu na północno-wschodnim odcinku granicy armeńsko-azerbejdżańskiej, a także o sytuacji wynikającej z agresywnych działań Azerbejdżanu”.

Kresy.pl / panorama.am
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz