Władze Francji wydały zakaz organizowania imprez i zgromadzeń publicznych skupiających więcej niż 5 tys. osób. Decyzje podjęto w ramach zapobiegania szerzeniu się koronawirusa.

Zakaz dotyczy zgromadzeń i imprez w budynkach, na zamkniętej powierzchni angażujących liczbę uczestników większą niż 5 tys. Zarządzenie takie wydał w niedzielę francuski minister zdrowia  Olivier Véran po posiedzeniu rządu poświęconym właśnie kwestii epidemii koronawirusa. Zakazane jednak zostały także te imprezy na otwartej przestrzeni w czasie których „ludzie mogą mieszać się z innymi, z obszarów gdzie prawdopodobnie krąży wirus” – cytuje telewizja Fracne24.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W ramach zarządzenia, które wchodzi w życie z dniem wydania przesunięto już na czerwiec termin czterodniowych targów deweloperów jakie miały odbyć się w Cannes. Odwołano też półmaraton jaki w niedzielę miał odbyć się w Paryżu. Natomiast wszystkie mecze najwyższej ligi piłki nożnej zostaną przeprowadzone zgodnie z planem.

„Te środki są tymczasowe i niewątpliwie musimy zmienić je z czasem” – powiedział minister Véran – „To są restrykcyjne środki i mamy nadzieję, że będą trwać przez jakiś czas ponieważ to pomoże nam powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa”. Całkowity zakaz zgromadzeń wprowadzono natomiast w departamencie Oise położonym na północ od Paryża oraz mieście Alps gdzie wykryto przypadki zakażenia. Łącznie we Francji odnotowano już 73 przypadki zakażenia koronawirusem. Dwie zarażone osoby zmarły: 80-letni turysta z Chin oraz 60-letni mieszkaniec Francji, nauczyciel.

Francuskie Ministerstwo Zdrowia już wcześniej rekomendowało obywatelom by zrezygnowali z witania się poprzez uścisk dłoni a także popularne we Francji pocałunki w policzki.

Czytaj także: Rząd Japonii chce zamknięcia wszystkich szkół z powodu koronawirusa

france24.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz