Unijna służba ochrony granic Frontex wysyła do Grecji posiłki. Jest to spowodowane otwarciem tureckich granic z UE i kolejną falą imigrantów.

Frontex na prośbę Grecji wyśle dodatkowych funkcjonariuszy oraz sprzęt – poinformowała w niedzielę rzeczniczka Frontexu w rozmowie z agencją AFP. Frontex uznał, że poziom zagrożenia na granicy turecko-greckiej należy uznać za wysoki.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Jak pisaliśmy wcześniej, na turecko-greckiej granicy od soboty zgromadziły się tysiące imigrantów chcących wedrzeć się na teren Unii Europejskiej. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział w sobotę, że  „otworzy wrota” – wypuści uchodźców chcących dostać się do UE. Grecja i Bułgaria wzmocniły w związku z tym ochronę granic.

Wczoraj grecka policja użyła gazu łzawiącego oraz granatów dymnych w celu powstrzymania tłumów chcących sforsować granicę.

Zobacz także: Turcja będzie przepuszczała migrantów i syryjskich uchodźców do Europy

Portal DeutscheWelle poinformował w niedzielę, że zgodnie z komunikatem greckiego rządu, w ciągu ostatnich 24 godzin greckie służby powstrzymały przed przekroczeniem granicy około 10 tys. osób. W sobotę i niedzielę ponad 130 osób zostało zatrzymanych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Minister obrony Grecji Nikos Panagiotopoulos stwierdził w niedzielę w greckiej telewizji, że Turcja celowo zorganizowała napływ migrantów na turecko-grecką granicę. Panagiotopoulos dokonał w niedzielę przeglądu oddziałów ochrony granic na granicznej rzece Ewros. Zadeklarował także, że greckie władze zamierzają wzmacniać ich siłę.

Na Morzu Egejskim cały czas zwiększa się napływ imigrantów. W niedzielę przed południem przybyło ich 400 na wyspę Lesbos, 58 na wyspę Chios i 30 na Samos.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Turecki burmistrz zapewnia imigrantom transport autobusem na granicę z Grecją [+Video]

dw.com / afp.com / kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz