Do trzech zabitych i dziewięciu rannych wzrosła liczba ofiar poniedziałkowej strzelaniny w Utrechcie. W związku z tym zdarzeniem holenderska policja opublikowała zdjęcie 37-letniego Turka “powiązanego z incydentem”.

O liczbie ofiar poinformował po południu na Twitterze burmistrz Utrechtu Jan van Zanen. Jak powiedział, zginęły trzy osoby a dziewięć zostało rannych, w tym trzy ciężko. Burmistrz nie wykluczył, że sprawca nie działał sam.

Również na Twitterze holenderska policja opublikowała kadr z monitoringu, na którym widać mężczyznę “powiązanego z incydentem”. Zidentyfikowano go jako 37-letniego Gökmana Tanisa urodzonego w Turcji. “Nie zbliżać się do niego, lecz dzwonić pod numer 0800-6070” – poradziła policja.

Niewykluczone, że napastnik otworzył ogień w tramwaju a potem odjechał czerwonym Renault Clio. Według portalu AD.nl z miejsca ataku uciekło czterech mężczyzn.

Wcześniej w poniedziałek informowano, że co najmniej jedna osoba zginęła a kilka zostało rannych w Utrechcie w Holandii po tym, jak w niezidentyfikowany napastnik otworzył ogień w tramwaju na Placu 24 Października. Policja nie wykluczała, że był to atak terrorystyczny.

Pieter-Jaap Aalbersberg, holenderski narodowy koordynator ds. bezpieczeństwa i przeciwdziałania terroryzmowi podał, że sprawca wciąż jest na wolności a także, że na najbliższe 18 godzin w Utrechcie wprowadzono najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego. Wzmocniono środki bezpieczeństwa w szkołach, meczetach, transporcie publicznym, na lotniskach i głównych budynkach administracji publicznej w całej Holandii. W pobliżu miejsca strzelaniny antyterroryści okrążyli jeden z domów, nad miastem krążą helikoptery. Według policji doszło do otwarcia ognia w innych miejscach w Utrechcie.

CZYTAJ TAKŻE: W Holandii dwukrotnie wzrosła liczba osób związanych z terroryzmem

Kresy.pl / Twitter / rmf24.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply