Do trzech zabitych i dziewięciu rannych wzrosła liczba ofiar poniedziałkowej strzelaniny w Utrechcie. W związku z tym zdarzeniem holenderska policja opublikowała zdjęcie 37-letniego Turka „powiązanego z incydentem”.

O liczbie ofiar poinformował po południu na Twitterze burmistrz Utrechtu Jan van Zanen. Jak powiedział, zginęły trzy osoby a dziewięć zostało rannych, w tym trzy ciężko. Burmistrz nie wykluczył, że sprawca nie działał sam.

Również na Twitterze holenderska policja opublikowała kadr z monitoringu, na którym widać mężczyznę „powiązanego z incydentem”. Zidentyfikowano go jako 37-letniego Gökmana Tanisa urodzonego w Turcji. „Nie zbliżać się do niego, lecz dzwonić pod numer 0800-6070” – poradziła policja.

Niewykluczone, że napastnik otworzył ogień w tramwaju a potem odjechał czerwonym Renault Clio. Według portalu AD.nl z miejsca ataku uciekło czterech mężczyzn.

Wcześniej w poniedziałek informowano, że co najmniej jedna osoba zginęła a kilka zostało rannych w Utrechcie w Holandii po tym, jak w niezidentyfikowany napastnik otworzył ogień w tramwaju na Placu 24 Października. Policja nie wykluczała, że był to atak terrorystyczny.

Pieter-Jaap Aalbersberg, holenderski narodowy koordynator ds. bezpieczeństwa i przeciwdziałania terroryzmowi podał, że sprawca wciąż jest na wolności a także, że na najbliższe 18 godzin w Utrechcie wprowadzono najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego. Wzmocniono środki bezpieczeństwa w szkołach, meczetach, transporcie publicznym, na lotniskach i głównych budynkach administracji publicznej w całej Holandii. W pobliżu miejsca strzelaniny antyterroryści okrążyli jeden z domów, nad miastem krążą helikoptery. Według policji doszło do otwarcia ognia w innych miejscach w Utrechcie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: W Holandii dwukrotnie wzrosła liczba osób związanych z terroryzmem

Kresy.pl / Twitter / rmf24.pl

Wzrosła liczba zabitych w Utrechcie, opublikowano zdjęcie poszukiwanego
4 (80%) 4 głosów.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz