Wybuch bomby na deptaku w Lyonie [+FOTO]

Trzynaście osób zostało rannych w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego na deptaku handlowym w Lyonie we Francji. Bombę podrzucił mężczyzna przejeżdżający na rowerze.

Do wybuchu pakunku zawierającego metalowe elementy takie jak gwoździe i śruby doszło około godziny 17.30 w centrum Lyonu na ulicy Wiktora Hugo będącej deptakiem zamkniętym dla ruchu kołowego. Kamery monitoringu nagrały mężczyznę, który przejeżdżając na rowerze podrzucił pakunek. Jest on poszukiwany przez policję. Ma mieć około 30-35 lat, był zakapturzony i miał założone ciemne okulary. Eksplozja nastąpiła naprzeciw piekarni na rogu dwóch licznie odwiedzanych ulic.

Francuskie media cytują pracownika recepcji z pobliskiego hotelu, mówiącego, że nastąpił „ogłuszający wybuch”. „Widziałem, jak ludzie biegają w panice i słyszałem kilka krzyków” – powiedział ten człowiek stacji BFMTV.

Policja zakwalifikowała zdarzenie jako atak terrorystyczny. Początkowo podawano, że rannych zostało osiem osób, w tym ośmioletnia dziewczynka, później liczba ofiar wzrosła do 13. Dwie osoby mają być w poważnym stanie.

Teren wokół miejsca ataku został ogrodzony przez policję i ewakuowany. Na miejscu pracują ekipy dochodzeniowe.

Francuski minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner nakazał zwiększenie środków bezpieczeństwa w miejscach publicznych i podczas ważnych wydarzeń.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Strasburg: zamach terrorystyczny w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego [+VIDEO/16+]

Kresy.pl / rmf24.pl / bbc.com / cnn.com / AFP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz