Rząd Wielkiej Brytanii realizuje program zakładający zamknięcie wszystkich elektrowni węglowych do końca 2025 roku.

Konieczność zamknięcia elektrowni węglowych jeszcze w listopadzie zeszłego roku ogłosiła ówczesna minister energii i zmian klimatycznych, Amber Rudd. Obecnie jest ona ministrem spraw wewnętrznych, a program, jak pisze „Independent” jest przez premier Theresy May traktowany bardzo poważnie.Gazeta twierdzi, że w kwietniu część ministrów rozważała i czyniła sugestie o konieczności utrzymania działania elektrowni spalających węgiel. Mimo to 21 kwietnia tego roku Brytyjczycy przeprowadzili testowy dzień bez węgla, a właściwie bez energii produkowanej z jego spalania, „po raz pierwszy od czasu rewolucji przemysłowej” w XVIII wieku.

Najnowsze wspólne oświadczenie brytyjskiej minister zmian klimatycznych i przemysłu Claire Perry i kanadyjskiej minister środowiska Catherine McKenna rozstrzyga kwestię. „Oświadczamy, że Kanada i Zjednoczone Królestwo będą na czele globalnego sojuszu na rzecz odejścia od niepożądanej energii powstającej ze spalania węgla” – napisano w oświadczeniu. Przedstawicielki obu rządów wezwały do zastąpienia wykorzystania tego surowca „czystszymi technologiami” by „ograniczyć emisję gazów cieplarnianych i poprawić zdrowie naszych społeczeństw”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W 2016 r. energia powstająca ze spalania węgla stanowiła 9% całej energii elektrycznej powstającej w Wielkiej Brytanii. Łączna moc tego typu energii spadł od 2015 o jedną piątą.

independent.co.uk/kresy.pl

Reklama


Warning: Use of undefined constant ID - assumed 'ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/kresy/public_html/wp-content/themes/uniset_v1/modules/shortcode_author.php on line 5

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz