Kilkudziesięciu fanów dwóch youtuberów starło się w czwartek wieczorem na Alexanderplatz w centrum Berlina – podaje agencja dpa.

Według niemieckiej policji około 400 ludzi zgromadziło się w czwartek wieczorem na berlińskim Alexanderplatz. Byli to zwolennicy rywalizujących ze sobą raperów – pochodzącego ze Stutgartu Turka Thatsbekira i berlińczyka pochodzenia arabskiego Bahara Al Amooda. Pierwszy ma na YouTube 260 tys. obserwujących a drugi – 13 tys. Obie grupy zwołały się na „ustawkę” przez internet.

Jak pisze PAP, obaj raperzy byli na miejscu a na nagraniach widać, jak Bahar Al Amood kilka razy uderza Bekira w twarz. Doprowadziło to do wielkiej bójki, w której wzięło udział około 50 osób. Walczący okładali się pięściami i kopali. Niektórzy atakowali rywali gazem pieprzowym. Około 20 osób wbiegło na pobliską stację metra, weszło na szyny i zaczęło rzucać w siebie kamieniami.

Stu niemieckich policjantów skierowano do tłumienia zamieszek. Konieczne było użycie gazu łzawiącego. Porządek udało się zaprowadzić około 21.30. Zatrzymano 9 osób, dwóch policjantów odniosło lekkie obrażenia. Wszczęto 13 śledztw dotyczących spowodowania obrażeń ciała i poważnego zakłócenia porządku publicznego.

Powody konfliktu pomiędzy Thatsbekirem a Baharaem Al Amoodem nie są znane. Według PAP na jednym z nagrań słychać, jak Al Mood zarzuca swojemu rywalowi obrażenie rodziny.

CZYTAJ TAKŻE: 16 osób rannych w wielkiej bójce między migrantami w Calais

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / dpa / PAP

Wielka bójka Turków z Arabami w centrum Berlina [+VIDEO]
4.8 (95%) 4 głosów.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz