USA będą sprzedawać gaz LNG Niemcom

W świetle wypowiedzi polityków USA i Niemiec perspektywa importu amerykańskiego gazu LNG przez Niemcy staje się coraz bardziej realna.

Stany Zjednoczone zamierzają konkurować z rosyjskim Gazpromem na niemieckim rynku gazu. – powiedział „Bildowi” zastępca sekretarza ds. energii Dan Brouillette. Według niego wejście Amerykanów na niemiecki rynek ze skroplonym gazem LNG jest tylko kwestią czasu.

Amerykański gaz płynny LNG trafi do Niemiec. Pytanie nie brzmi „czy”, tylko „kiedy”? – powiedział poniedziałkowemu „Bildowi” Brouillette.

Amerykański urzędnik przyznał, że amerykański LNG jest droższy od gazu ziemnego dostarczanego przez Gazprom. Jego zdaniem jego obecność na rynku będzie powstrzymywała rosyjski koncern przed eskalacją oczekiwań.

Ze względu na obecność amerykańskiego LNG Gazprom nie będzie mógł żądać wszystkiego co mu się żywnie podoba – mówił zastępca sekretarza ds. energii.

„Bild” przytoczył także słowa ambasador Stanów Zjednoczonych w Niemczech Richarda Grenella, który powiedział gazecie, że Angela Merkel zapewniła Donalda Trumpa, iż Niemcy chcą kupować gaz od USA. Trump wielokrotnie krytykował Niemcy za „finansowanie Rosji” poprzez korzystanie z rosyjskiego gazu. W odpowiedzi Berlin wyraził zainteresowanie dywersyfikacją dostaw.

PRZECZYTAJ: Trump: Polska nie przyjęłaby rosyjskiego gazu, bo nie chce być zakładnikiem Rosji jak Niemcy

Przypomnijmy, że w lipcu szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oraz prezydent USA Donald Trump zawarli porozumienie oddalające widmo wojny handlowej między UE a USA. Jednym z punktów porozumienia było „natychmiastowe” zwiększenie importu amerykańskiej soi i skroplonego gazu LNG przez Unię Europejską.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / PAP / Deutsche Welle

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz