Jak co roku Komisja Europejska opublikowała tablicę wyników wymiaru sprawiedliwości. Ma w ilościowy i porównywalny sposób pokazywać sytuację systemów wymiaru sprawiedliwości w 27 państwach Unii Europejskiej.

Skuteczność sądownictwa mierzona jest w tym przypadku przede wszystkim długością postępowania.

Decyzja Izraela o eksmisji ok. 1200 Palestyńczyków z ich domów w Masafer Yatta na okupowanym Zachodnim Brzegu może być równoznaczna z zbrodnią wojenną, twierdzą eksperci ONZ ds. praw człowieka.

Według ekspertów ONZ decyzja o przymusowym przesiedleniu Palestyńczyków może stanowić naruszenie międzynarodowych praw humanitarnych i praw człowieka, dlatego należy przeprowadzić niezależne i bezstronne śledztwo w tej sprawie.

„Popierając politykę wypędzenia Palestyńczyków z Masafer Yatta, izraelski system sądowniczy dał rządowi izraelskiemu carte blanche dla utrwalenia praktyki systematycznego ucisku wobec Palestyńczyków” – przekazało w poniedziałek we wspólnym oświadczeniu trzech ekspertów ONZ.

Jak poinformowała Straż Graniczna, w środę grupa osób znajdujących się po białoruskiej stronie granicy kilkukrotnie obrzuciła kamieniami funkcjonariuszy po stronie polskiej. (więcej…)

Według informacji brytyjskiego wywiadu, udostępnionych w czwartek przez ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii, rosyjskie wojsko zwalnia dowódców, których uznaje za winnych niepowodzenia inwazji na Ukrainę. (więcej…)

Fińscy eksperci: współpraca z Polską możliwa jeżeli nie pogorszy to relacji z Rosją

Rosja wstrzymała dostawy gazu ziemnego do sąsiedniej Finlandii po tym, jak nordycki kraj odmówił zapłaty Gazpromowi w rublach - przekazał w sobotę The Guardian.
(więcej…)

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Liz Truss skrytykowała prezydenta Francji Emmanuela Macrona za proponowanie, aby Putin nie został "poniżony". (więcej…)

Pomóż nam dziś utrzymać nasze pozycje! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga fortu Kresy.pl
0%