Ulewne deszcze wywołały w wielu rejonach zachodnich i centralnych Niemiec poważne powodzie.

Jak podał w czwartek portal telewizji Al Jazeera w lokalnych powodziach zginęło w Niemczech co najmniej siedem osób. W samym powiecie Ahrweiler w Nadrenii-Palatynacie zginęły cztery osoby. Jak twierdzi policja, kolejnych kilkadziesiąt osób zostało uwięzionych w środę na dachach budynków zalanych przez powodziową falę.

Jednak według niemieckiego nadawcy Deutsche Welle najbardziej dotkniętym powodziami krajem związkowym jest Nadrenia Północna-Westfalia. W 189-tysięcznym mieście Hagen, znajdującym się w tym landzie, woda odcięła cztery dzielnice. Konieczna okazała się ewakuacja jednego z domów spokojnej starości w tym mieście.

Ulewy w okolicy Hagen były tak silne, że powodowały wypłukiwanie mas błota. W niektórych miejscach warstwa naniesionego szlamu spowodowała nieprzejezdność zalanych dróg. Stało się tak na przykład w powiecie Maerkischer. W miejscowości Iserlohn od nadmiaru wody pękła lokalna tama.

Deutsche Welle poinformowała także o zagrożeniu dla ludzi powodowanym przez lokalne powodzie w Bawarii, Saksonii, Badenii-Wirtembergii. Cytuje wypowiedź przedstawiciela straży pożarnej w bawarskim powiecie Hof, który określił ostatnie ulewy jako “ekstremalne”. W powiecie tym już ogłoszono stan klęski żywiołowej.

Jak twierdzi Al Jazeera sytuacja w Niemczech może się jeszcze pogorszyć. Meteorologowie zapowiedzieli bowiem deszcze i na czwartek, i na piątek.

Czytaj także: Silne wstrząsy w Chorwacji – Słowenia wyłączyła elektrownię jądrową [+VIDEO]

dw.com/aljazeera.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply