Instytut im. Roberta Kocha (RKI) odpowiadający w Niemczech za koordynowania działań przeciw pandemii koronawirusa wprowadził ograniczenia wjazdowe dla Polaków.

Instytut uznał, że dynamika rozwoju pandemii koronawirusa SARS CoV-2 jest tak duża, że cała Polska stała się obszarem podwyższonego ryzyka epidemicznego. Z tego powodu od soboty będą obowiązywać ograniczenia w ruchu mieszkańców Polski na terytorium Niemiec.

Osoby przybywające z Polski będą zobowiązane do odbycia na terytorium Niemiec 14-dniowej kwarantanny. Zwolnienie z kwarantanny otrzymają ci, którzy przedstawią wynik aktualnego, negatywnego testu na obecność koronawirusa.

Jak przypomniała informująca o sprawie telewizja Polsat News jak do tej pory tego rodzaju ograniczenia wjazdu na terytorium Niemiec obowiązywał mieszkańców niektórych regionów Polski, województw kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, podlaskiego, pomorskiego i świętokrzyskiego.

Z ograniczeń wyłączeni będą Polacy odbywający podróż służbową oraz pracownicy transgraniczni to jest codziennie przekraczający granicę w celu wykonywania obowiązków zawodowych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Za strefę zagrożenia epidemiologicznego Niemcy uznali również całe terytorium Szwajcarii i Liechtenstein. Już wcześniej za źródło zagrożenia została uznana Irlandia oraz wybrane regiony Włoch i Austrii.

W czwartek odnotowano w Polsce rekordowy dobowy poziom nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-12 przekraczający 12 tys.

polsatnews.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz