Instytut im. Roberta Kocha (RKI) odpowiadający w Niemczech za koordynowania działań przeciw pandemii koronawirusa wprowadził ograniczenia wjazdowe dla Polaków.

Instytut uznał, że dynamika rozwoju pandemii koronawirusa SARS CoV-2 jest tak duża, że cała Polska stała się obszarem podwyższonego ryzyka epidemicznego. Z tego powodu od soboty będą obowiązywać ograniczenia w ruchu mieszkańców Polski na terytorium Niemiec.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8139.32 PLN    (36.99%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Osoby przybywające z Polski będą zobowiązane do odbycia na terytorium Niemiec 14-dniowej kwarantanny. Zwolnienie z kwarantanny otrzymają ci, którzy przedstawią wynik aktualnego, negatywnego testu na obecność koronawirusa.

Jak przypomniała informująca o sprawie telewizja Polsat News jak do tej pory tego rodzaju ograniczenia wjazdu na terytorium Niemiec obowiązywał mieszkańców niektórych regionów Polski, województw kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, podlaskiego, pomorskiego i świętokrzyskiego.

Z ograniczeń wyłączeni będą Polacy odbywający podróż służbową oraz pracownicy transgraniczni to jest codziennie przekraczający granicę w celu wykonywania obowiązków zawodowych.

Za strefę zagrożenia epidemiologicznego Niemcy uznali również całe terytorium Szwajcarii i Liechtenstein. Już wcześniej za źródło zagrożenia została uznana Irlandia oraz wybrane regiony Włoch i Austrii.

W czwartek odnotowano w Polsce rekordowy dobowy poziom nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-12 przekraczający 12 tys.

polsatnews.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz