Międzynarodowa agencja ratingowa Fitch utrzymała długoterminowy rating kredytowy Rosji w walucie obcej na poziomie inwestycyjnym „BBB” z perspektywą stabilną.

"Rating Rosji na poziomie BBB jest wspierany przez stabilny poziom zewnętrznej równowagi fiskalnej i najniższy poziom długu publicznego w stosunku do PKB w grupie porównawczej" - podała agencja w komunikacie.


W piątek służby Białorusi kilkukrotnie uszkadzały concertinę na odcinkach granicy ochranianych przez placówki SG w Michałowie i w Czeremsze. Podczas jej naprawiania służby Polski były oślepiane laserami. (więcej…)


Litewskie firmy eksportujące do Chin informują o coraz większych trudnościach. Ich towary nie są przepuszczane przez cło. Powodem ma być usunięcie Litwy z chińskiego rejestru celnego. To już kolejny element pogarszania się relacji litewsko-chińskich.

Litewskie media podają, że tamtejsi eksporterzy mają coraz większe problemy w handlu z Chinami. Chodzi o kłopoty z przejściem towarów przez chiński urząd celny.


USA i Chiny handlowa wojnie handlowej

Zdaniem sekretarz skarbu USA, obniżenie nałożonych za kadencji Donalda Trumpa wysokich taryf celnych na towary importowane z Chin, w ramach rewizji procesu wyłączeń, może pomóc złagodzić presję inflacyjną.

W czwartek sekretarz skarbu USA, Janet Yellen powiedziała podczas konferencji, ze jej zdaniem wysokie, sięgające 25 procent taryfy celne na warty miliardy dolarów import z Chin, nałożone za kadencji Donalda Trumpa, przyczyniają się do wzrostu cen w USA.


Prezydent USA Joe Biden zaprosił około 110 krajów na wirtualny szczyt poświęcony demokracji, który odbędzie się w dniach 9-10 grudnia, poinformował Departament Stanu USA. Na wydarzenie nie zaproszono jednak rządu węgierskiego. (więcej…)


Władze USA przygotowują "pakiet inicjatyw", który ma maksymalnie utrudnić wystąpienie Rosji przeciwko Ukrainie.

Prezydent USA Joe Biden powiedział w piątek, że przygotowuje zestaw kompleksowych inicjatyw mających na celu utrudnienie Rosji wystąpienia przeciwko Ukrainie - podaje agencja Reutera.

Biden, zapytany w Białym Domu przez dziennikarkę o to, co ma zamiar zrobić w sprawie Ukrainy, odpowiedział: "To, co robię, to przygotowanie czegoś, co uważam za najbardziej wszechstronny i znaczący zestaw inicjatyw, aby panu Putinowi było bardzo, bardzo trudno iść naprzód i robić to, czego ludzie się obawiają".


Cenisz naszą pracę?

Doceń ją

Pin It on Pinterest