Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock zadeklarowała zwiększenie pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

Niemcy zwiększą pilną pomoc humanitarną dla Ukrainy o 20 mln euro. Poinformowała o tym w poniedziałek minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock na konferencji prasowej w Kijowie, gdzie przebywa z wizytą.

“Wspieramy Ukrainę w przygotowaniach do zimy i po raz kolejny zwiększamy pilną pomoc humanitarną o wartość 20 mln euro. Tylko w tym roku nasza pomoc humanitarna sięga 380 mln euro. Wspieramy Ukrainę w jej obronie przed rosyjską agresją w wymiarze gospodarczym, bronią , a także pomocą humanitarną. Niemcy są drugim na świecie darczyńcą Ukrainy z kwotą 22 miliardów euro” – powiedziała szefowa niemieckiej dyplomacji, którą zacytował portal Korrespondent.net.

Baerbock uważa, że ​​latem było mniej rosyjskich ataków na infrastrukturę Ukrainy, ponieważ Federacja Rosyjska oszczędza rakiety na zimę – „kiedy będzie to bardziej odczuwalne”.

W poniedziałek rano Baerbock przybył do Kijowa z niezapowiedzianą wizytą. Zapowiedziała już, że ​​Niemcy zbudują elektrownię wiatrową w strefie Czarnobyl, gdzie w 1986 r. eksplodował jeden z bloków tamtejszej elektrowni jądrowej.

W odwecie na zeszłoroczny atak na Most Krymski, Rosjanie rozpoczęli kampanię masowych ataków na cywilną infrastrukturę Ukrainy prowadzoną przy pomocy rakiet i dronów. W efekcie doprowadziło to do zniszczenia połowy systemu energetycznego atakowanego państwa.

unian.net/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply