Tunahan Kuzu lider założonej przez imigrantów partii DENK przedstawił alternatywę dla Holendrów, którym nie podoba się budowa multikulturalizmu w ich kraju.

W wywiadzie dla holenderskich mediów państwowych (NOS) Kuzu mówił o przeciwnikach imigracji – „Jeśli nie podoba im się zmiana Holandii w której żyją ludzie różnych kultur… jak w mieście Zaandam lub na przedmieściu Poelenburg powinni się wynosić”.

Na wypowiedź Kuzy szybko zareagował czołowy przeciwnik imigracji, lider Partii Wolności, Geert Wilders. „Moje przesłanie do Kuzy, DENKu i innych miłośników Erdogana” – napisał na Twitterze Wilders. Polityk znany jest z krytycznego nastawienia do imigrantów, szczególnie tych z krajów muzułmańskich.

DENK założyło dwóch polityków tureckiego pochodzenia działających do 2014 r. w holenderskiej Partii Pracy – Tunahan Kuzu i Selçuk Öztürk. Odeszli oni z lewicowej partii sprzeciwiając się jej nowemu programowi integracji imigrantów. W 2015 roku Kuzu i Öztürk zarejestrowali swoją partię, która od początku funkcjonuje jako ruch reprezentujący społeczności imigranckie i zdobywający ich głosy. DENK odniosła duży sukces w wyborach parlamentarnych w marcu 2017 roku zdobywając 200 tys. głosów co przełożyło się na trzy mandaty w izbie niższej holenderskiego parlamentu. Co ważne DENK uzyskała największą liczbę głosów w zamieszkanej przez imigrantów północno-zachodniej dzielnicy Amsterdamu. Ugrupowanie jest oskarżane o utrzymywanie bliskich związków z władzami Turcji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W 2018 r. Holendrzy i Fryzowie stanowili 76,88% mieszkańców Holandii. 404,5 tys. mieszkańców Holandii stanowili Turcy i Kurdowie, 396,5 tys. Marokańczycy, a 361,5 tys. przybysze z Azji Południowo-Wschodniej.

voiceofeurope.com/nos.nl/kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz